30.4.2018
CEB - PLZ
9.4.2018 | Michal Chadim

Baník na úvod skupiny o titul přetlačil v derby Karvinou

V rámci úvodního kola skupiny o titul zajížděli do sportovního centra Kovona v Karviné fotbalisté Baníku Ostrava. Zápas nebyl příliš pohledný, oba týmy si v něm nevytvořily příliš šancí, přesto hostující hráči dokázali vytěžit z minima maximum a po povedených dvou akcích si z Karviné odvezli všechny tři body.

1.kolo  •  po 9.4.2018  •  11:00
MFK Karviná
0:2
FC Baník Ostrava

Poločas: 0:0
MFK Karviná: Ciupa – Moskál, Putyera, Ramirez, Řapek, Sas, Letič (45+1. Bernatík), Moravec, Štepanovský, Štěrba, Coma (75. Navrátil).
FC Baník Ostrava: Budinský – Helešic, Azackij, Kania, Bolf (30. Dolba), Mládek (81. Rizvanov), Dendis, Žák (90. Hejl), Stáňa, Mičola, Kubík.

Branky: 47. Mládek, 75. Mičola. Rozhodčí: Dubravský – Boček, Caletka. ŽK: Azackij, Dendis, Žák (OVA). Diváci: 41.

Domácí hráči Karviné vběhli do utkání útočně naladěni a hned v první minutě se pokusil na hranici pokutového území o nůžky Letič. Jeho pokus ač byl pěkný, tak branku Baníku vůbec netrefil. Karvinští pak pokračovali v kombinačním fotbale, ale nedokázali se dostat do šance, ze které by ohrozili Budinského v bráně Ostravy. Postupem času se do hry více zapojovali i hostující hráči, ale v útoku na tom byli hodně podobně.

Do první větší šance utkání se dostal v osmnácté minutě Mičola, ten ale tváři tvář proti Ciupovi neuspěl. Na druhé straně se o sedm minut později dostal do větší příležitosti domácí Putyera, ale ten pro změnu pálil z hranice vápna pouze do boční sítě hostující branky. Mičola měl v dvaatřicáté minutě ještě jednu šanci, kdy zkoušel překvapit Ciupu, ten ale nohou jeho pokus zneškodnil.

Ostrava napodobila Karvinou z prvního poločasu, když to tentokráte byla ona, kdo na svého soupeře vlétla. Hosté byli od prvních minut aktivnější a po zásluze byli odměněni. Po dvou minutách druhé části se na malém vápně dostal k odraženému míči Dominik Mládek, který nikým nehlídaný střelou kolem padajícího domácího brankáře otevřel skóre utkání. Domácí hráči mohli srovnat v devětapadesáté minutě hry, kdy ale radost Bernatíkovi zkazil výborným vyběhnutím Budinský.

Domácí hráči měli během druhého poločasu několik pasáží, ve kterých dokázali své soupeře zatlačit před vlastním pokutovým územím. Tam ale chyběla přesnost v zakončení. Své by o tom mohl vyprávět Ramiréz, který po výborném rychlém protiútoku, i když v tísni hostujícího obránce, v rozhodujícím momentu v pokutovém území místo zakončení tak upadl.

A když se patnáct minut před koncem utkání ujala po rychlé akci přízemní střela Tomáše Mičoly, bylo všem jasné, že hosté si odvezou do Ostravy tři body za vítězství 2:0.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.