29.5.2018
PRI - KAR
11.9.2017 | Daniel Kinc

Brno se raduje z první výhry v nové sezoně, uspělo v Karviné 1:0

Remízový král Juniorské ligy Zbrojovka Brno konečně zabral. V utkání 6. kola moravské části soutěže vyhrál na půdě do té doby neporažené Karviné těsně 1:0. Duel rozhodl jediným gólem v 68. minutě Marek Vintr.

6.kolo  •  po 11.9.2017  •  11:00
MFK Karviná
0:1
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 0:0
MFK Karviná: Ciupa – Čolič, Formela (46. Putyera), Soročenko, Vondra, Puchel (79. Kyriakopoulos), Weber (57. Fokaidis), Smrž (81. Wala), Lingr, Sas (46. Duda), Lischka.
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Gáč, Vraštil (46. Svensson), Zukal, Obůrka, Fortes (79. Jambor), Janošek, Šustr, Kroutil, Vintr M. (87. Holman), Krula (63. Zikl).
Branka: 68. Vintr M. Rozhodčí: Julínek – Dresler, Lakomý. ŽK: Duda – Zukal, Svensson. Diváci: 50.

Utkání hrané na hřišti v karvinské Kovoně patřilo v úvodu domácím, kteří byli o něco aktivnější, nicméně žádná z jejich zajímavých akcí šanci nepřinesla. První výraznější vzrušení přinesla až patnáctá minuta, kdy byl jeden z hostů faulován ve vápně a Zbrojovka dostala k dispozici pokutový kop. S ním však naložila prachbídně, brankář Ciupa vystihl úmysl Janoška a jeho ránu skvěle vyrazil na rohový kop.

Brno poté častěji drželo míč na svých kopačkách, přesto to byli domácí, kdo byli blíže gólu – Puchel však mířil nad a Lingr branku těsně minul. V závěru prvního poločasu ohrozilo branku soupeře i Brno, nicméně Ciupa byl znovu úspěšný.

Do té druhé vstoupil opět lépe celek z jihu Moravy, který si po šesti minutách hry vypracoval další šanci, ovšem Ciupa se opět u své tyče zaskvěl pohotovým zákrokem a Brněnští se gólové radost nedočkali ani z následné dorážky. Karvinští postupem času hru vyrovnali, ale většinu jejich akcí kazily útočné fauly či ofsajdová postavení.

Branky se nakonec fanoušci dočkali. Rychlý brejk sehrálo Brno naprosto skvěle, na konci kombinační akce stál ve vápně Marek Vintr a pohotovou střelou otevřel gólový účet celého klání. Hned za šest minut mohlo být srovnáno, ale také Halouska podržel svůj celek a nebezpečnou ránu dokázal vyrazit.

Zbrojovka se v závěru ubránila a mohla oslavit vůbec první vítězství v nové sezoně. Z Karviné si odváží všechny tři body.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.