30.4.2018
CEB - PLZ
19.3.2018 | Jan Prošek

Čtvrtá výhra v řadě. Liberec jednoznačně porazil Duklu 5:1

V jednoznačnou záležitost se změnilo utkání Juniorské ligy mezi Libercem a Duklou Praha. Hrálo se na hřišti ve Frýdlantu, kde byl od prvních minut výrazně aktivnější tým vedený jako domácí. Liberec se prosadil celkem pětkrát, jeho brankář Nguyen přišel v poslední minutě o čisté konto a jarní neprůstřelnost. Jediný gól Pražanů vstřelil Greš.

22.kolo  •  po 19.3.2018  •  13:00
FC Slovan Liberec
5:1
FK Dukla Praha

Poločas: 2:0
FC Slovan Liberec: Nguyen – Vrabec, Baláž, Heppner, Micovčák (73. Doležal), Da Silva, Dvořák, Ševčík, Kristian, Gembický, Prokš.
FK Dukla Praha: Czehowsky – Greš, Vyleta (65. Kolman), Duranovič, Zubašivskij, Preisler, Král (75. Lohoyda), Šimek, Petryk, Kaník, Neca (46. Vácha).

Branky: 20. Da Silva, 30. Gembický, 70. Micovčák, 73. Ševčík, 81. Vrabec – 90. Greš. Rozhodčí: Klíma – Poživil, Vitner. ŽK: Petryk, Duranovič, Greš, Šimek. Diváci: 105.

Libereckým fotbalistům vyšel velmi dobře vstup do zápasu. Od úvodních minut byli aktivnější, snadněji se dostávali do střeleckých pozic. Naopak hosté se museli bránit a sami měli velké problémy s přechodem do předbrankového prostoru.

Již v osmé minutě měl velkou domácí šancí Prokš, jehož rána pořádně vyděsila brankáře Dukly. Liberec se poprvé prosadil ve dvanácté minutě, když po centru před branku hlavičkoval míč do sítě Wesley Da Silva. O devět minut později ze střední vzdálenosti vypálil domácí Dominik Gembický, jehož projektil brankář soupeře jen ztlumil, míč ale skončil v síti. Po prvním poločase vedli domácí 2:0.

Do druhých pětačtyřiceti minut vstoupil aktivněji celek Dukly, vypracovával si dobré pozice a brankář Liberce musel být pozorný, řešil několik nepříjemných situací. Vypadalo to, že by hostující tým mohl zápas zdramatizovat, nicméně třetí domácí trefu skvělou ránou zaznamenal Erik Micovčák. Velmi rychle přidal Slovan další branku, trefil se po chybě obrany Dukly Petr Ševčík. Pohotovou střelou navýšil domácí vedení na 5:0 deset minut před koncem Milan Vrabec.

Domácí brankář Nguyen přišel o čisté konto a jarní neprůstřelnost v poslední minutě hry, kdy ho prostřelil hostující Jakub Greš. Liberec kontroloval zápas, byl lepším týmem a vyhrál 5:1.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.