29.5.2017
JAB - KAR
14.5.2017 | Daniel Kinc

Dukla neprohrála ani v pátém utkání v řadě, v derby se Slavií remizovala

PRAHA – Malé pražské derby mezi domácí Duklou a hostující Slavií vítěze nepřineslo. Domácí hráči se sice ujali vedení 1:0, na gól Brabence však sešívaní dokázali zareagovat z pokutového kopu, který proměnil Jakab, shodou okolností bývalý hráč Dukly.

28.kolo  •  ne 14.5.2017  •  10:15
FK Dukla Praha
1:1
SK Slavia Praha

Poločas: 1:1
FK Dukla Praha: Hruška – Brabenec (74. Šahini), Brejcha, Brandner, Vlček (25. Lauko), Dancák, Kozel (81. Luong Nguyen), Preisler (80. Stýblo), Kaník, Šimek, Douděra.
SK Slavia Praha: Lisa – Jakab, Badocha (77. Sulík), Čermák, Bjeloš (67. Mysliveček), Prošek, Žežulka, Krejdl (75. Novák), Zoubek (81. Vávra), Prosek, Kodr.
Branky: 32. Brabenec – 44. Jakab (pen.). Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Myška. ŽK: Douděra – Badocha, Jakab, Lisa, Bjeloš, Prosek, Kodr. Diváci: 100.

Malé pražské derby, které se hrálo na domácím hřišti A-týmu Dukly na Julisce, začalo opatrně z obou stran. Domácí postupem času přidávali na aktivitě, ale v úvodních dvaceti minutách si žádnou vážnější šanci nevypracovali.

Za čtyři minuty už však první možnost přišla, když domácí fotbalisté po faulu jednoho ze slávistů dostali k dispozici přímý kop z hranice vápna, ale tuto možnost v gól nepřetavili. Krátce před půlhodinou hracího času měla Dukla ještě jednu možnost, ale neprosadila se ani ze závaru ve vápně po prudkém centru.

Třetí šance už rozjásala tribuny a Dukla šla do vedení. Na povedený centr si naběhl nikým nehlídaný Vojtěch Brabenec, který pohodlně umístil svou hlavičku razantně k tyči. A domácí střelec mohl za dalších deset minut rozvlnit síť branky Slavie znovu, ale jeho křižnou ránu brankář vyrazil.

Domácí mohli litovat o to více, protože za dvě minuty bylo srovnáno. Sešívaní dostali k dispozici penaltu, k níž se postavil Josef Jakab a přesnou ranou k tyči vyrovnal.

Druhá půle začala podobně jako ta první, a to opatrností z obou stran. Až po hodině hry měli dvě šance v krátkém sledu za sebou domácí, když nejprve nic nevytěžili ze závaru po rohovém kopu a vzápětí aktivní Brabenec trefil jen tyč.

Další šance přinesla až závěrečná desetiminutovka. A byla to hned dvojí šance Slavie, když nejprve jeden z hostů těsně nedosáhl na centr a posléze si zákrok zápasu připsal gólman Hruška, který skvěle vyrazil ránu po brejku Slavie. Malé pražské derby vítěze nepřineslo a oba celky si body po remíze 1:1 podělily.