29.5.2018
PRI - KAR
12.3.2018 | FIlip Kortus

Dynamo se nedočkalo ani na pátý pokus, s Mladou Boleslaví padlo 0:4

Už pět zápasů čeká Dynamo na jakýkoliv bodový zisk. V utkání 21. kola nestačilo na Mladou Boleslav, se kterou už v jedenácté minutě prohrávalo 0:3. Skóre na světelné tabuli se nakonec zastavilo na stavu 0:4. České Budějovice tak prodloužily sérii porážek na pět zápasů, na výhru navíc čekajá od října 2017.

21.kolo  •  po 12.3.2018  •  13:00
SK Dynamo Č. Budějovice
0:4
FK Mladá Boleslav

Poločas: 0:3
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Nitrianský, Havel, Štifter, Zachař, Kubata (81. Collin), Tomek (70. Fišer), Puchel, Švantner, Mashike (77. Navrátil), Matoušek.
FK Mladá Boleslav: Truksa – Komárek, Rudzan, Košek, Vejr (75. Procházka), Dohnalík, Krčmář, Zabilanský (78. Yerkhov), Kopa, Machů, Glöckner.

Branky: 1. Zabilanský, 6. Dohnalík, 11. Glöckner, 69. Vejr. Rozhodčí: Ardeleanu – Kotalík, Pečenka. ŽK: Kubata – Košek. Diváci: 56.

Jednadvacáté kolo začalo pro domácí celek katastrofálně. Při úvodním výkopu trefil Havel soupeře, který se zmocnil míče, odcentroval a Jan Zabilanský otevřel skóre utkání. Hrůzostrašný úvod do zápasu Jihočechů pokračoval. Už v sedmé minutě se totiž hosté z města automobilů prosadili podruhé. Košek našel Michala Dohnalíka, který se otočil kolem obránce a přesnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci.

Dvanáctá minuta přinesla třetí branku a domácím začal hrozit debakl. Po rohovém kopu dostal trestuhodně moc prostoru Lukáš Glöckner a utěšenou střelou poslal hosty do tříbrankového vedení. Obrovskou šanci na snížení propásl ještě v prvním poločase Erik Puchel. Matoušek ho našel krásným pasem za obranu, ovšem pendl z áčka nedokázal z bezprostřední blízkosti procpat míč za Truksu.

Druhý poločas už přinesl pouze jednu branku a značně zlepšený výkon černobílých. Do zakončení se dostal Jakub Matoušek, ale z těžkého úhlu si na Truksu nepřišel. Hezky se uvolnil na levé straně Zachař, dával míč po sebe, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

Ani výrazný posun ve výkonu nepomohl Budějovickým vylepšit skóre zápasu. V 71. minutě se totiž trefil Mladoboleslavský Vítek Vejr, kdy využil krásného centru od Machů. V závěru mohl alespoň korigovat Navrátil, ale neporadil si s dobrým výběhem Truksy.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.