30.4.2018
CEB - PLZ
19.3.2018 | Redakce

Dynamo ukončilo nepříznivou sérii a naopak ji prodloužilo Slavii

Souboj dvou týmů, které čekaly na první jarní body vyznělo lépe pro českobudějovické Dynamo. To v Horních Počernicích vyhrálo po gólech Nitrianského a Mashikeho 2:0. Zatímco Dynamo ukončilo sérii čtyř jarních porážek, Slavia ji na tento počet naopak prodloužila.

22.kolo  •  po 19.3.2018  •  11:00
SK Slavia Praha
0:2
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 0:1
SK Slavia Praha: Otáhal – Flo, Stropek, Azilinon, Čerňanský (65. Eichler), Krejdl, Freit, Havránek (80. Mitrano), Macháček, Vilotič, Bjeloš (65. Drozda).
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Nitrianský, Puchel, Mashike (84. Fišer), Švantner, Tomek (58. Malecha), Matoušek (75. Lindák), Štifter, Pouček, Collin, Pařízek (86. Kubata).

Branky: 5. Nitrianský (pen.), 61. Mashike. Rozhodčí: Franěk – Hock, Melichar. ŽK: bez karet. Diváci: 100.

Před duelem Slavie s Českými Budějovicemi bylo jasné, že minimálně jeden tým protrhne nepříznivou sérii porážek a bude poprvé na jaře bodovat. Zatímco totiž sešívaní třikrát padli se skóre 6:13, Dynamo přidalo ještě o jednu porážku více se skóre 1:20.

Utkání začalo hodně zostra a lepší vstup zažili Jihočeši. Rozhodčí Franěk totiž v úvodu duelu nařídil pokutový kop pro Dynamo, který proměnil Milan Nitrianský, posila z A-mužstva. V dalších minutách byli častěji na kopačkách hosté, domácí se mohli prosadit až po půl hodině hry, kdy střílel vedle Macháček.

Ovšem i Dynamo mohlo skórovat, v 31. minutě zazněla za Otáhalem v bráně Slavie tyč. Ještě větší šanci měl o pár minut později Nitrianský, který po dlouhém sprintu zakončoval do poloprázdné brány na zadní tyči, ale Otáhal se dokázal vrátit a jeho pokus vyrazit.

Slávisté naskočili do druhého poločasu s jasným cílem brzy vyrovnat a pokusit se strhnout utkání na svou stranu. Domácí častěji drželi míč, ale šance nepřicházely. A tak po hodině hry přišel trest v podobě druhého gólu Dynama, když zaváhání domácí defenzívy využil Elvis Sukisa Mashike.

Deset minut nato kopali pokutový kop i domácí, ovšem Azilinonovu střelu vyrazil Luksch a odmítl tím dramatickou koncovku. Dynamo tak vyhrálo na Slavii 2:0.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.