1.10.2017
SLO - OLO
11.9.2017 | Michal Janoštík

Góly padaly ve druhé půli, Jihlava a Olomouc si rozdělily po bodu

Junioři Jihlavy a Olomouce, které doplnilo několik hráčů z A-mužstev obou klubů, si ve vzájemném utkání rozdělili po bodu. Na bezbrankový první poločas lépe navázala Vysočina, která se ujala vedení, ovšem Hanáci posléze z penalty vyrovnali. Pro oba týmy je to tak druhá remíza v řadě.

6.kolo  •  po 11.9.2017  •  11:00
FC Vysočina Jihlava
1:1
SK Sigma Olomouc

Poločas: 0:0
FC Vysočina Jihlava: Soukup – Mišun, Smejkal, Kryštůfek, Záviška, Marcin, Karmazín (63. Fikar), Dujmovič, Vrzal, Svatík, Průša (66. Vašíček).
SK Sigma Olomouc: Reichl – Juráš, Obročník, Polom, Antl, Moulis, Voleský, Linhart (63. Chytil), Romero (57. Nízký), Kiška, Bala (84. Malenda).
Branky: 64. Záviška – 71. Moulis (pen.). Rozhodčí: Slabý – Hock, Pfeifer. ŽK: Svatík – Moulis. Diváci: 70.

První poločas toho moc zajímavého nepřinesl. Ze začátku byla sice patrná aktivita hostující Olomouce, ale té se nedařilo vymyslet nějakou kloudnou akci, která by ohrozila domácího brankáře Soukupa.

Postupem času se hra začala vyrovnávat, až v 25. minutě přišlo k prvním náznakům šancí. V té první se ocitli po akci na pravém křídle domácí, ale Reichl byl pozorný a se střelou z úhlu si dokázal poradit. Na druhé straně se hned z protiútoku dostal do střelecké šance Moulis, avšak ani jeho střela úspěch neslavila. Skončila těsně nad břevnem.

Ke konci poločasu začal sílit tlak hostující Sigmy a Jihlava se začala hodně zatahovat. Domácím se však dařilo velmi dobře se bránit a centry do vápna bez větších obtíží odráželi do bezpečí. A za svou dobrou obrannou hru byli málem odměněni. V poslední minutě se totiž dostali do zajímavé šance po pravé straně, přišlo sklepnutí na střed hřiště a následná střela, jež těsně minula bránu Reichla.

Druhý poločas začal velmi nervózně. Oba celky se dopouštěly častých faulů a hra tak byla hodně kouskovaná. Tvrdost odnesl hráč Sigmy Romero, který byl podražen Svatíkem. Svatík sice obdržel žlutou kartu, ale Romero se zranil a musel střídat.

Jihlava poté začala být o něco aktivnější a tlačila se do zakončení. Když se navíc Olomouci podařilo získat roh, zdálo se, že si hosté chvíli odpočinou. Opak byl však pravdou. Vysočina se dostala do rychlého protiútoku, který zakončil Průša centrem na Jana Závišku, a ten hlavou z bezprostřední blízkosti nedal brankáři soupeře šanci.

Jihlava se ujala vedení, ovšem neradovala se dlouho. Hlavní rozhodčí totiž po kontaktu ve vápně nařídil o šest minut později penaltu a v 71. minutě z ní vyrovnal střelou k pravé tyči Pavel Moulis. Jihlava se nechtěla spokojit s dělbou bodů a vydala se do útoku. Odměnou jí za to byl rohový kop, ze kterého ovšem hlavička prosvištěla těsně kolem konstrukce brány.

Pět minut před koncem utkání jsme byli svědky velkých šancí na obou stranách hřiště. Nejdříve se do míče zpoza vápna opřel olomoucký Malenda, ale jeho projektil minul bránu o pár centimetrů. Z protiútoku se tak mohli opět radovat domácí, ovšem brankář Reichl byl pozorný a střelu z blízkosti reflexivně vyrazil. Ještě jednu šanci měla v poslední minutě Vysočina, ovšem zakončení protiútoku ve skluzu minulo bránu. Olomouc tak nakonec remizovala s Jihlavou 1:1.

Lukáš Sadílek

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý středopolař patří k tahounům juniorky Slovácka, což prokázal i v utkání proti Jihlavě. Ve druhém poločase totiž dvěma góly strhnul vedení na stranu svého celku a ten se pak radoval z výhry 3:1.