23.10.2017
JAB - SLA
8.5.2017 | Daniel Kinc

Hradec Králové válí! Vyhrál čtvrtý zápas v řadě, odskákaly to Teplice

DUBÍ – Teplice nenavázaly na výhru z Třince a na domácí půdě nestačily na rozjetý Hradec Králové 0:2. Ten vyhrál už svůj čtvrtý zápas v řadě, když se o góly zasloužili Jiří Miker a jeho jmenovec Bláha. Votroci se tak posunuli na skvělou čtvrtou pozici, ovšem mají stejný počet bodů jako třetí Karviná a druhé Brno.

27.kolo  •  po 8.5.2017  •  13:00
FK Teplice
0:2
FC Hradec Králové

Poločas: 0:1
FK Teplice: Plachý – Weber (79. Vobecký), Svoboda, Berešík (73. Zárybnický), Švejda (59. Kučera), Žitný, Šup, Král, Kodeš, Richter, Šilhan (56. Kotrba).
FC Hradec Králové: Ikizgül – Václavek, Holeš R. (90. Chocholatý), Schwarz (90. Dostál), Brokeš, Holeš T., Střelec, Bláha (64. Hynek), Šípek (86. Zbudil), Bederka, Miker (80. Kollár).
Branky: 24. Miker, 59. Bláha. Rozhodčí: Váňa – Leška, Šťastný. ŽK: Šilhan – Kodeš, Schwarz. Diváci: 100.

Utkání začaly lépe domácí Teplice, které byly aktivnější na míči, nicméně ze svých úvodních akcí si žádnou šanci nevypracovali. Hradečtí hrozili z brejků, ale ani jim nebylo v úvodních dvaceti minutách přáno.

Za další čtyři minuty už se však votroci mohli radovat, když udeřili ze své první větší šance. K míči se dostal Jiří Miker a přesnou ranou zaznamenal svůj pátý zásah v aktuálním ročníku Juniorské ligy.

Přesně po půlhodině hry mohlo být manko domácích dokonce dvougólové, ale po rohovém kopu se vyznamenal brankář Plachý, který si poradil se střelou uvnitř vápna a pohotově ji vyrazil. Žádné jiné šance už první půle nepřinesla, a tak si Hradečtí odnášeli do kabin nejtěsnější možný náskok.

Druhá půle začala podobně jako ta první, Tepličtí byli aktivnější, nicméně se stále nemohli prosadit. Východočeši naopak spoléhali na rychlé brejky a jeden z nich přesně po hodině hry přetavili i ve svou druhou trefu, když pohotovou ránou zamířil do černého Jiří Bláha.

Deset minut před závěrečným hvizdem mohli domácí snížit, když se po nepovedeném přímém kopu ze strany Hradce vydali do brejku, ale brankář Hradce si připsal vydařený zákrok a zakončení soupeře vyrazili na rohový kop.

Zápas, který byl velmi skoupý na šance i pohledné momenty, tak ovládl hostující Hradec Králové, jenž si po výsledku 2:0 odvezl ze severu Čech všechny tři body.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.