19.2.2018
JAB - SPA
26.11.2017 | Matěj Vybíral

Jablonec se po měsíci dočkal výhry, doma otočil duel s Duklou

Tři zápasy čekal Jablonec na další, svou třetí, výhru v Juniorské lize. Dočkal se až v utkání 16. kola proti Dukle, s níž sice dvakrát prohrával, ovšem vždy srovnal krok a ve druhém poločase dokonce udeřil i potřetí. Na gól Severočechů už Dukla nedokázala zareagovat, a tak se z vítězství radovali právě domácí.

16.kolo  •  ne 26.11.2017  •  11:00
FK Jablonec
3:2
FK Dukla Praha

Poločas: 1:2
FK Jablonec: Klement – Petržilka, Díl, Krištof, Pleštil, Hlůže, Schön, Haitl, Kozák, Vitkovič (25. Kratochvíla, 71. Smíšek), Kubista M.
FK Dukla Praha: Czechowsky – Kaník, Lauko, Greš (69. Vyleta), Dancák, Douděra, Brejcha, Brabenec, Šimek, Kozel, Luong Nguyen (73. Král).
Branky: 42. a 59. Díl, 64. Schön – 13. Brabenec, 45. Dancák (pen.). Rozhodčí: Severýn – Blažej, Koval. ŽK: Kubista M., Pleštil, Haitl – Brabenec, Dancák, Brejcha. Diváci: 50.

První vzájemný zápas ovládli Severočeši, ale do tohoto utkání nevstoupili vůbec dobře. Pražené šli do vedení ve 14. minutě, když po pěkné akci utekl Vojtěch Brabenec a Klementa překonal přízemní střelou. Domácí mohli ihned srovnat. Míč si našel po rohovém kopu Krištof, ale hlavou těsně minul bránu. Další branku mohl přidat Brabenec, opět se zjevil za obranou, ale tentokrát mu střela nesedla.

Jablonec poté převzal iniciativu, po dobré akci pálil akrobaticky Pleštil, avšak míč skončil kousek vedle brány. Těsně před koncem poločasu mohl srovnat Schön, ale na poslední chvíli mu pod nohy skočil Luong Nguyen. Domácí se přeci jen dočkali. Po centru z pravé strany se k odraženému míči dostal Jan Díl a uklidil ho zblízka pod břevno.

Severočeši se poté už však nejspíše viděli v šatně. Duklu pustili dopředu a po souboji ve vápně nařídil sudí Severýn penaltu. Samuel Dancák pokutový kop proměnil s přehledem.

Dukla mohla vedení navýšit hned po přestávce. Do brejku nejdřív šel Greš, technickou střelou však minul. Další šance přišla hned o minutu později. Znovu to byl hostující brejk, tentokrát dvou proti jedinému obránci. Brejcha dostal přihrávku před odkrytou bránu, ale nezakončil dostatečně razantně a Kozák stihl míč zachytit ještě před brankovou čárou.

Domácí poté opět zahrozili a povedlo se jim vyrovnat. Jan Díl vypálil za hranicí vápna a zamířil přesně k tyči, Czechowsky byl bezmocný. O čtyři minuty později už Jablonec vedl! Po rychlé akci utekl hostující obraně Patrik  Schön a brejk zakončil úspěšně.

Dukla mohla srovnat při obrovské šanci v 65. minutě. Klement vyrazil Douděrovu ránu jen do strany, kde byl volný Greš, ale Klement se stihl skvěle přesunout a zasáhl. Následoval ještě veliký závar před bránu a domácí opět zachránil na čáře skluzující Kozák. Severočechům mohl pojistit vedení Pleštil, který pronikl po levé straně a z úhlu se řítil sám na Czechowského, střelou mezi nohy ho však nepřekonal. To ale nemuselo domácí mrzet. Jablonec udržel těsné vedení a raduje se z výhry 3:2!

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.