PLZ - TRI
27.5.2018
2.5.2018 | Štěpán Slovák

Jablonec v nadstavbě poprvé vyhrál, zastřílel si proti Českým Budějovicím

Fotbalisté Jablonce si poprvé v nadstavbové části poražených připsali vítězství, na domácí půdě jasně přehráli České Budějovice. Třemi body se pak v tabulce dotáhli na dnešního soupeře. Nebýt Dubljaniče v hostující brance, mohlo to dnes pro Jihočechy dopadnout daleko hůře.

5.kolo  •  st 2.5.2018  •  14:00
FK Jablonec
4:0
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 3:0
FK Jablonec: Hanuš – Piroch, Díl (70. Musílek), Pleštil, Schön (77. Maqastena), Breda, Landfeld (73. Štěpánek), Zezulka, Dostál, Kubista M., Hajdo.
SK Dynamo Č. Budějovice: Dubljanič – Martinec, Grigera (46. Kadula), Fišer, Kubata, Kortiš (61. Jiran), Pouček, Tomek, Matoušek, Štifter, Míka (68. Vávra).

Branky: 4. Piroch, 21. Landfeld, 43. Pleštil, 59. Schön. Rozhodčí: Pechanec – Flimmel, Vít. ŽK: bez karet. Diváci: 50.

Severočeši do utkání vstoupili tím nejlepším možným způsobem. Jiří Piroch si naskočil na rohový kop a otevřel skóre tohoto duelu. Domácí měli i nadále jasnou převahu, do dvou příležitostí se během krátké chvíli dostal Schön. Nejprve ho vychytal Dubljanič, poté mířil vedle branky. Brankář z Černé Hory si připsal několik důležitých zákroků, ve dvacáté minutě však kapituloval podruhé. Jan Landfeld dostal výbornou přihrávku z pravé strany, balón pak uklidil do prázdné svatyně.

Tempo hry pak trochu opadlo, domácí se spokojili s dvoubrankovým náskokem, hosté se téměř nedostávali k pokutovému území svého protivníka. Skóre se měnilo až v úplném závěru první pětačtyřicetiminutovky. Na konci celé akce byl zakončující Dominik Pleštil, který přidal třetí branku Jablonce. V nastaveném čase mohl přijít čtvrtý přesný zásah domácích, kteří rozehrávali rohový kop. Dubljaniče míč nastřelil do nohy, sudí Pechanec pak ukončil první část hry.

Obrázek hry se ve druhé půli neměnil, s většinou střeleckých pokusů si poradil Dubljanič, který i nadále držel poměrně přijatelný stav pro Budějovice. Čtvrtou branku nepřidal ani Díl, který zhruba z hranice pokutového kopu střílel těsně vedle, někteří hráči se už radovali.

Další, zároveň poslední posun ve skóre, přišel třicet minut před koncem hry. Na začátku celé akce byl Díl, který přihrával pod sebe. S první střelou si hostující gólman poradil, na dorážku Patrika Schöna do prázdné brány byl krátký!

Velmi aktivní Schön se o malou chvíli dostal do dalších dvou stoprocentních šancí. Obě však zůstaly nevyužity, dvacetiletý záložník Jablonce zahazoval nemožné. Do střelecké listiny se mohl zapsat také kapitán Kubista, který střílel z rohu velkého vápna. Míč se k jeho smůle kroutil ven z branky. Hra se v závěrečných minutách otevřela, o čestný zásah Jihočechů se mohli postarat Tomek s Kadulou. Prvního jmenovaného vychytal Hanuš, ten druhý střílel těsně vedle. V posledních vteřinách hry se domácí dostali do další stoprocentní příležitosti, Dubljanič si připsal další skvělý zákrok, víc už se pak nestalo.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.