29.5.2018
PRI - KAR
11.3.2018 | Michal Janoštík

Jihlava poprvé v sezoně bodovala proti Zlínu, remizovala s ním 1:1

Třetí vzájemný zápas v této sezoně mezi Zlínem a Jihlavou přinesl remízu 1:1. Zatímco v předchozích dvou duelech se vždy radoval Zlín, tentokrát se oba celky rozešly nerozhodně. Do vedení šli v 15. minutě hosté z Jihlavy, na jejichž gól domácí odpověděli patnáct minut před koncem.

20.kolo  •  ne 11.3.2018  •  10:30
FC Fastav Zlín
1:1
FC Vysočina Jihlava

Poločas: 0:1
FC Fastav Zlín: Šiška – Janků, Matyáš, Tkadlec A., Votava, Nečas, Zahradník, Bykhovskyi (75. Červenka), Gettler (89. Tkadlec R.), Venený, Mlýnek (86. Maršálek).
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Opluštil, Smejkal (83. Fikar), Štěpánek, Rychetník (73. Vrzal), Mara, Čáp, Beseda, Lorenc (83. Zhou), Matulka, Klíma (46. Svoboda).

Branky: 75. Votava – 15. Opluštil. Rozhodčí: Mrázek – Horák, Pochylý. ŽK: Votava, Nečas, Matyáš – Smejkal. Diváci: 80.

Začátek utkání nasvědčoval tomu, že Jihlava přijela do Zlína velmi aktivně a útočně naladěna. Připsala si také první šanci, ze které vstřelila branku. Ta však nebyla uznána pro ofsajd útočícího hráče. Tlak Vysočiny ovšem neustával a po parádně zahrané standardce, která našla přesně hlavu Marka Opluštila, šli hosté přeci jen do vedení.

Vysočina nepřestávala s tlakem a nadále byla lepším celkem. Šance ovšem nepřicházely v hojnějším počtu. Chybělo trochu více přesnosti ve finální fázi a zlínská obrana to tak zvládala bez větších obtíží. No a tak mohl přijít trest. Krátce před poločasem se Fastav dostal do rychlé akce, která byla sice zakončena střelou, avšak brankář Kolář byl včas na svém místě a znemožnil změnu stavu.

Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu, ale s tím, že hosté byli po většinu času aktivnějším týmem.

To ale neplatilo ve druhé polovině. Hra se totiž hodně vyrovnala a oba celky bojovaly o každý centimetr hřiště. Stále se sice čekalo na nějaké větší šance, ale Zlín srovnal krok. A nejen krok, ale i stav. Šance sice nepřicházely, avšak Matěj Votava napřáhl z úctyhodné vzdálenosti a jeho tvrdý projektil zapadl přesně k pravé tyči. To byl šok pro hosty, kteří do té doby relativně kontrolovali hru.

Ke konci utkání se trochu přiostřilo, na řadu přišly i žluté karty a domácí Fastav byl aktivnějším mužstvem, Jihlava sice vsadila na protiútoky, ale její obrovskou šanci v závěru překazil gólman Šiška, který si tváří v tvář poradil s tvrdou ranou. Hráči se tak po velmi bojovném utkání rozešli s remízou.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.