29.4.2018
DUK - BOH
27.11.2017 | Redakce

Jihlava poprvé v sezoně zdolala Olomouc, rozhodl jediný gól Svatíka

Dva vzájemné zápasy Jihlavy s Olomoucí v této sezoně Juniorské ligy nabídly shodně remízu 1:1. V tom třetím jsme však poznali vítěze. Stala se jím Jihlava, která porazila Sigmu těsně 1:0 díky gólu Martina Svatíka.

15.kolo  •  po 27.11.2017  •  13:00
FC Vysočina Jihlava
1:0
SK Sigma Olomouc

Poločas: 0:0
FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Mišun, Smejkal, Štěpánek, Demeter (87. Karmazín), Rychetník, Marcin (46. Klíma), Vedral, Beseda (60. Vašíček), Dujmovič (80. Průša), Svatík (68. Fikar).
SK Sigma Olomouc: Spurný – Vichta (85. Malenda), Antl, Voleský, Grečmal (46. Nízký), Manzia, Kiška (78. Vybíral), Krayzel, Chytil (46. Langer), Bala, Štěrba.
Branka: 63. Svatík. Rozhodčí: Slabý – Dobrovolný, Polák. ŽK: Svatík, Vedral, Demeter – Voleský. Diváci: 20.

Junioři Jihlavy mají v posledních týdnech velkou formu, neboť čtyři duely v řadě nedokázali prohrát. To samé se před tímto duelem dalo říci o Sigmě, která držela stejně dlouho trvající sérii bez porážky.

Oba vzájemné zápasy v této sezoně skončily vždy nerozhodně 1:1 a to, že příliš gólů nepadne, bylo zřejmé i v tomto duelu. Hovořil za to i fakt, že první střelecký pokus přišel až v 23. minutě, avšak Rakovan v bráně domácích byl připraven.

V prvním poločase se oba týmy často střídaly na míči a byly pasáže, kdy byl balon spíše na domácí i hostující straně. Gólu se ale diváci nedočkali.

Ve druhém poločase se pokračovalo v podobném duchu. Gól však tentokrát už padl a byl do hostující brány. V 63. minutě si na centr Dujmoviče naskočil na zadní tyči Martin Svatík a svým druhým gólem v sezoně poslal Vysočinu do vedení 1:0.

Domácí vedoucí gól nabudil, avšak postupem času začala být nebezpečná také Olomouc, která toužila po vyrovnání. Třetí remíza 1:1 mezi těmito týmy v aktuální sezoně se však nekonala, další gól totiž nepadl, a tak Jihlava porazila Olomouc těsně 1:0.

Ondřej Pachlopník

Rok narození: 2000

Osmnáctiletý záložník dvěma góly v závěrečných minutách otočil duel Brna v Olomouci z 0:1 na 2:1 a zajistil svému celku export tří bodů na jih Moravy.