JAB - KAR
2 : 0
14.5.2017 | Redakce

Jihlava se na pátý pokus dočkala výhry, proti Budějovicím rozhodl jediný gól

JIHLAVA – Fotbalisté Vysočiny Jihlava nevyhráli čtyři zápasy v řadě, proti Dynamu v 28. kole Juniorské ligy se už ale dočkali. Jediný gól duelu vstřelil v úvodu zápasu Jan Záviška, domácí ve druhé půli několika skvělými zákroky podržel brankář Kolář.

28.kolo  •  ne 14.5.2017  •  11:00
FC Vysočina Jihlava
1:0
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 1:0
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Mišun (73. Kafoněk), Pedro, Hron, Vitásek, Šerý, Sargsyan (65. Fiala), Beseda, Včelka (46. Mašič), Duba T. (79. Pěnkava), Záviška.
SK Dynamo Č. Budějovice: Coufal (60. Luksch) – Dolejšek, Jenne, Tomášek, Bálek, Krejčí, Blažek (53. Vlk), Rauscher, Kadlec K., Fišer (72. Smetana), Collin (53. Kadlec R.).
Branka: 7. Záviška. Rozhodčí: Váňa – Koval, Dobrovolný. ŽK: Mašič – Krejčí. Diváci: 100.

Junioři Jihlavy v posledních čtyřech duelech ani jednou nebodovali, a tak chtěli proti Českým Budějovicím, kterým navíc v podzimním prvním vzájemném utkání podlehli, konečně naplno bodovat.

Od úvodních minut to také bylo znát, Jihlava držela míč více na svých kopačkách, dobře kombinovala a několikrát dostala Dynamo do úzkých. Jihlavštím bezpochyby pomohl úvodní gól, který vstřelil v sedmé minutě Jan Záviška. Po zbytek úvodního dějství se totiž obraz hry nezměnil a domácí spálili další své šance.

Jestliže úvodní dějství patřilo Vysočině, to druhé naopak Dynamu. Hosté z Českých Budějovic se zlepšili, vysunuli své napadání a nejednou díky tomu dostali svého soupeře do tíživé situace.

České Budějovice kromě zlepšení své hry přidaly také na šancích, ovšem domácí několikrát podržel skvělý Kolář v bráně. Dynamo postupem času zvyšovalo svůj tlak a zároveň i riskovalo v zadních řadách, čehož domácí využívali v rychlé protiútoky.

Záviška trefil břevno, v šanci neuspěl také Mašič, a jelikož se gólu České Budějovice nedočkaly, radovala se Jihlava z těsného vítězství 1:0.

Vojtěch Brabenec

Devatenáctiletý útočník přispěl k výhře Dukly nad Teplicema 5:3 dvěma góly a s jedenácti zásahy byl nejlepším střelcem svého mužstva a zároveň čtvrtým nejlepším v celé lize.