29.5.2018
PRI - KAR
12.3.2018 | Daniel Kinc

Karviná proti Baníku vyrovnala pět minut před koncem a brala bod za remízu 2:2

Moravskoslezské derby mezi Karvinou a Ostravou vítěze nepřineslo, diváci se však dočkali čtyř gólů. Domácí se ujali vedení, ovšem ještě do konce první půle Baník vyrovnal. Ve druhé půli se karty obrátily, do vedení šel Baník, ovšem konečné slovo měla Karviná, které bod za remízu 2:2 vystřelil pět minut před koncem Řapek.

20.kolo  •  po 12.3.2018  •  11:00
MFK Karviná
2:2
FC Baník Ostrava

Poločas: 1:1
MFK Karviná: Ciupa – Bernatík, Coma, Galuška, Moskál, Prybluda, Putyera, Řapek, Sas, Streit, Gros (67. Lalik).
FC Baník Ostrava: Šustr – Helešic, Rizvanov, Kania, Lehnert, Bolf, Hejl (77. Urban), Mládek (67. Paraskevas), Dendis, Kubík, Blejchař.

Branky: 37. Prybluda, 85. Řapek – 44. Mládek, 77. Helešic. Rozhodčí: Vojkovský – Lakomý, Batík. ŽK: Ciupa – Kubík. Diváci: 80.

Úvod moravskoslezského derby přinášel nepřesnosti na obou stranách. První možnost nakonec po jedenácti minutách hry měli hosté, ale svou velkou šanci na malém vápně nevyužili. I domácí se začali postupem času osmělovat a vytvářet si šance, ale v první půlhodině se diváci gólu nedočkali.

Nakonec udeřili v 37. minutě domácí fotbalisté, když se za obranu po přesné kolmici spoluhráče dostal Bohdan Prybluda, udělal brankáři Šustrovi kličku a poté zakončil do prázdné branky. Baník mohl srovnat za pět minut, ale Ciupa byl s výborným zákrokem proti. Za dvě minuty už se ale Ostravští z vyrovnání radovali, když míč po rohovém kopu propadl na zadní tyč k Dominiku Mládkovi a ten pohotově vyrovnal.

Druhá půle, do které se vstupovalo za nerozhodného stavu, začala aktivitou domácích, ti se však do větších šancí nedostávali. Utkání nabralo na tempu až v závěrečné čtvrthodině. Hosté se na jejím začátku poprvé v duelu dostali do vedení, když si Matěj Helešic na hranici vápna pohrál s obránci, udělal zasekávačku a poté parádní ranou pravačkou zamířil k tyči.

Domácí nic nezabalili a vrhli všechny své síly ve snaze vyrovnat do útoku. Nakonec Karvinští po několika nevyužitých šancí znovu vyrovnali, když se po přízemním centru z pravé strany zapsal mezi střelce úspěšnou dorážkou Daniel Řapek.

Karviná mohla brát dokonce tři body, ale hlavičku jednoho z domácích v poslední minutě zastavilo břevno. Vypjatý duel tak skončil remízou 2:2 a oba celky si body podělily.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.