28.8.2017
SPA - LIB
6.8.2017 | Patrik Lidmila

Karviná vyhrála i ve druhém utkání a opět bez obdržené branky

Karviná zažívá vstup do nové sezony na jedničku. Po předchozí výhře 5:0 nad Třincem tentokrát zdolala doma Olomouc 2:0, když si ke gólům pomohla standardními situacemi. Slezané tak jsou zatím nejen stoprocentní, ale také bez obdržené branky. Se skóre 7:0 a šesti body vedou tabulku moravské části Juniorské ligy.

2.kolo  •  ne 6.8.2017  •  11:00
MFK Karviná
2:0
SK Sigma Olomouc

Poločas: 1:0
MFK Karviná: Le Giang – Čolič, Soročenko, Duda (66. Egri), Lingr (58. Kyriakopoulos), Smrž, Piňa, Ramirez (81. Mader), Sas (85. Gros), Putyera, Lischka.
SK Sigma Olomouc: Spurný (46. Machalický) – Juráš, Nízký, Polom (46. Štěrba), Antl, Spáčil, Voleský, Danis (85. Klemsa), Romero (73. Chytil), Kiška (49. Malenda), Bala.
Branky: 26. Smrž, 73. Sas. Rozhodčí: Proske – Antoníček, Pochylý. ŽK: Romero, Antl, Juráš (OLO). Diváci: 50.

Do utkání vlétli hosté po hlavě a zatlačili soupeře na vlastní polovinu. Ovšem z tohoto úvodního tlaku žádnou větší šanci nevytěžili. V 11. minutě, kdy se síly na hřišti už vyrovnaly, se mohli domácí ujmout vedení, když se už míč za zády Spurného kutálel za brankovou čáru, ale na poslední chvíli jej vykopl jeden z olomouckých stoperů.

Karviná začala být aktivnější a byla také nebezpečná. Spurný musel řešit další situaci, ale tvrdou střelou na přední tyč se nenechal překvapit. V prvním poločase jsme také měli možnost vidět řadu faulů na obou stranách. Po jednom z nich a po následném přímém kopu se ve vápně ocitl před odkrytou brankou osamocený Vojtěch Smrž, který bez problému umístil míč za Spurného záda.

O tři minuty později to mohlo být o dvě branky, ale závar před hostující brankou uťal rozhodným zákrokem Spurný. Ke konci poločasu začali být i hosté nebezpečnější, ale žádnou větší příležitost si už do přestávky nevypracovali. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro Karvinou.

Druhou půli začala Karviná lépe. Hned po první akci si mohl Spurný oddychnout, že střela ze střední vzdálenosti skončila vedle tyče. Ovšem kromě této šance fotbalové krásy začátek druhého poločasu moc nepobral. Zhruba od 60. minuty tempo narostlo a s tím také přišly zajímavé brankové příležitosti.

Nejprve mohl skóre zvýšit Putyera, ale samostatný únik v branku neproměnil. Zajímavě vypadal i hostující signál z rohového kopu, ale na konci jim chyběl hráč na zadní tyči, který by doklepával do prázdné brány.

Ostap Sas vzal osud zápasu do vlastních rukou a druhou brankou Karviné rozhodl o vítězi. V 72. minutě se ujal exekuce přímého kopu a vymetenou pavučinou nedal brankáři šanci zasáhnout.

V závěru drželi míč spíše domácí hráči a do závěrečného tlaku soupeře nepustili. Po devadesáti minutách se tedy mohli radovat ze zasloužené výhry 2:0 nad Olomoucí.

Jakub Moravec

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý záložník byl hlavní postavou v utkání Českých Budějovic proti Příbrami, které Jihočeši zvádli skvěle a vyhráli 7:0. Moravec se proti svým bývalým spoluhráčům blýskl hattrickem.