29.5.2018
PRI - KAR
12.3.2018 | Dominik Jakubec

Liberec porazil v derby Jablonec 3:0 a vyhrál třetí zápas v řadě

Fotbalistům Liberce se na jaře zatím daří. Ze čtyř zápasů ani jednou neprohráli, třikrát vyhráli a navíc neinkasovali jediný gól! Třetí výhru v řadě si připsali v derby proti Jablonci, který po gólech Vrabce, Ševčíka a Knejzlíka porazili 3:0. Hosté v závěru zápasu neproměnili pokutový kop.

21.kolo  •  po 12.3.2018  •  13:00
FC Slovan Liberec
3:0
FK Jablonec

Poločas: 2:0
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl (5. Prokš), Knejzlík (86. Šustek), Vrabec, Baláž, Heppner, Havelka, Dvořák, Ševčík (79. Doležal), Kristian, Gembický (69. Micovčák).
FK Jablonec: Richter – Piroch, Jankovič, Petržilka, Diviš (86. Maqastena), Pleštil, Hlůže (82. Dostál), Kebísek (42. Schön), Čvančara (75. Vitkovič), Kubista M., Hajdo.

Branky: 8. Vrabec, 24. Ševčík, 77. Knejzlík. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Koval. ŽK: Ševčík – Diviš, Kubista M. Diváci: 60.

Hned v úvodu přitom zahrozili hosté, kteří se postarali o první akci utkání. Nguyen však svůj tým podržel a vzápětí se Slovan dostal do vedení. Milan Vrabec dostal skvělou přihrávku za obranu a z úhlu po samostatném sólu překonal brankáře. Jablonečtí mohli po jedenácti minutách srovnat, ale Pleštil minul libereckou branku.

Namísto toho šel Slovan po necelé půlhodině do dvougólového trháku. Na křižnou přihrávku velkým vápnem si z druhé vlny seběhl Petr Ševčík a bez potíží uklidil míč do sítě. Ještě před přestávkou se podobnou akci snažil připravit domácí Gembický, nikdo z jeho spoluhráčů však tentokrát nedokázal vypálit, stav tedy zůstával 2:0.

Ve druhé půli se začaly dít věci až po půlhodině, kdy během minuty mohli skórovat Knejzlík a Ševčík, tentokrát je ale vychytal brankář Richter. V sedmdesáté minutě zase hlavičkoval na zadní tyči osamocený Micovčák do prázdné branky, ale tu těsně minul. Zato o chvíli později už bylo vedení Slovanu tříbrankové.

Karel Knejzlík dostal balon za obranu, z pravé strany postupoval sám na brankáře a přesnou ranou levačkou přidal další zásah. V závěrečné desetiminutovce mohl přeci jen Jablonec snížit, když byla po souboji ve vápně odpískána penalta. K té se postavil Diviš, ale Nguyen směr jeho rány vystihl a penaltu zneškodnil.

Skóre už se v posledních minutách nezměnilo, Slovan tak v malém Podještědském derby zvítězil nad Jabloncem 3:0.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.