19.2.2018
JAB - SPA
27.11.2017 | Daniel Kinc

Mladá Boleslav dobře rozehraný zápas proti Hradci do vítězného konce nedotáhla

Vedení 2:0 ani posléze 3:1 nestačilo juniorům Mladé Boleslavi, aby zápas s Hradcem Králové dotáhli do vítězného konce. Votroci z východu Čech se totiž nevzdali a díky dvěma rychlým gólům během pouhých dvou minut vyrovnali na konečných 3:3.

16.kolo  •  po 27.11.2017  •  13:00
FK Mladá Boleslav
3:3
FC Hradec Králové

Poločas: 2:0
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Klíma, Kühnel, Novák, Košek (76. Mach), Machů, Komličenko, Zabilanský, Kopa, Vukadinovič, Levin.
FC Hradec Králové: Vízek – Pajer, Vukčevič, Havel, Miker, Petřík, Trávníček (46. Brokeš), Kundrt, Bexigas (90. Dunda), Martinec, Čech (59. Finěk).
Branky: 1. Novák, 35. Komličenko, 53. Vukadinovič – 47. Čech, 64. Miker, 65. Petřík. Rozhodčí: Ginzel – Hock, Poživil. ŽK: Komličenko, Kühnel, Novák, Kopa – Miker, Pajer, Bexigas, Martinec. Diváci: 12.

Úvod strhujícího duelu patřil domácím. Už v první minutě se dlouhém výkopu brankáře Jedličky a pasu Vukadinoviče prosadil přesnou ranou Daniel Novák. Další možnost měl Komličenko, který si našel centr Nováka, ale hlavou osamocen branku minul. V polovině první půle vypálil pohotově Vukadinovič, ale jeho radost z gólu zastavila tyč. Ten samý hráč se po půlhodině hry pokusil o lob, ale s brankářem přeloboval také svatyni votroků.

Boleslavští se nakonec ze svého tlaku druhé trefy dočkali. Novák mohl přidat druhou branku, ale jeho ránu Vízek vyrazil, nicméně jen na kopačky Nikolaje Komličenka, jenž jednoduchou dorážkou zdvojnásobil náskok obhájců titulu. Další šance první půle nepřinesla, domácí vedli 2:0.

Druhý poločas začal naopak skvěle po hosty, když po dvou minutách nasměroval centr z pravé strany hlavou do sítě neomylně František Čech. Domácí měli za sedm minut připravenou odpověď, když po průnikové přihrávce od Machů vrátil Boleslavi dvoubrankové vedení Miljan Vukadinovič. Po hodině hry nejprve Bexigas selhal ve svém úniku na Jedličkovi, zatímco na druh straně Košek v tutovce přestřelil branku.

Následně přišla silná dvouminutovka hostů. Nejprve Bexigas vybídl ke snížení Jiřího Mikera, který si míč zpracoval a prudkou střelou svou šancí nepohrdl. Už za minutu bylo navíc v Boleslavi vyrovnáno, když Jakub Petřík parádní ranou vymetl levou šibenice Jedličkovy branky. Domácí poté opět tlačili a snažili se opět strhnout vedení na svou stranu.

Nejprve po centru Kopy minul v dobré pozici střelec druhé trefy Komličenko, aby o čtvrthodiny později nemířil do černého ani Novák. Na opačné straně měl poslední šanci hostů v zápase Miker, Jedlička jeho ránu skvěle vyrazil. Na šance bohatý duel tak přinesl šest branek a remízu 3:3.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.