PLZ - TRI
27.5.2018
6.5.2018 | Denisa Józsová

Mladá Boleslav dominovala a jasně porazila Spartu 4:0

V šestém kole Juniorské ligy bojovala Mladá Boleslav na domácím hřišti s pražskou Spartou. Již od začátku utkání byli Středočeši jasně lepším týmem, což dokázali vyjádřit čtyřmi brankami. Pražané se po celé utkání skoro na nic nezmohli a zaslouženě prohráli.

6.kolo  •  ne 6.5.2018  •  11:00
FK Mladá Boleslav
4:0
AC Sparta Praha

Poločas: 2:0
FK Mladá Boleslav: Šeda – Klíma, Rudzan, Sus (74. Krčmář), Košek, Dohnalík (60. Vejr), Hubínek, Procházka, Zabilanský, Kopa, Glöckner.
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Maksič (77. Tasič), Ristič (67. Penc), Burda, Palečko, Špaček, Alexandr, Čajkovský, Mustedaganič, Radwan.

Branky: 26. a 45. Procházka, 49. Košek, 53. Zabilanský. Rozhodčí: Orel – Arnošt, Vodrážka. ŽK: Zabilanský – Maksič. Diváci: 150.

Úvod prvního poločasu sedl o něco lépe Spartě, jenže ta se do brankové příležitosti nedostala a postupem času se začala ze hry vytrácet. První větší šanci na straně Pražanů si připsal Radwan, ovšem jeho střelu Šeda lapil. Pražský tým si dokonce poločasu nedokázal připravit nějakou dobrou šanci, a tak přišel trest v podobě dvou obdržených branek.

Středočechům se sice nevydařilo prvních deset minut utkání, ale poté na hřišti jasně dominovali. Převahu přetavili ve vedoucí branku ve dvacáté páté minutě. To se velmi pěknou ranou prosadil Patrik Procházka, jenž nedal hostujícímu brankáři šanci. Hráči v bílých dresech hráli dále velmi aktivně. Hned dvakrát ovšem zachránila hosty branková konstrukce. Přesto se Mladá Boleslav dokázala do konce poločasu ještě prosadit. Povedenou ranou se znovu prosadil Patrik Procházka, jehož rána se odrazila od tyče do brány.

Poločasová pauza žádnou změnu ve hře nepřinesla. Domácí hráči byli nadále velmi aktivní, což dokázali další vstřelenou brankou. Dominik Košek se prosadil střelou po zemi k zadní tyči. Utekly další čtyři minuty a Mladá Boleslav se radovala znovu. Jan Zabilanský dostal míč v dobré pozici a bez potíží ho dopravil do sítě.

Další branku jsme v utkání neviděli. Středočeši měli několik velmi slibných šancí, jak docílit i dalších branek. Přesto další nedali a připsali si pohodlnou výhru 4:0. Sparta v tomto utkání nestíhala a mohla být ráda za to, že inkasovala jen čtyři góly.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.