23.10.2017
JAB - SLA
13.5.2017 | Jiří Hendrich

Mladá Boleslav zdolala Plzeň a po dvou letech je znovu mistrem Juniorské ligy!

ML. BOLESLAV – Pouhý bod chyběl Mladé Boleslavi k jistotě zisku titulu. Středočeši nic neponechali náhodě a v 28. kole zdolali na domácí půdě Viktorii Plzeň 3:0, čímž definitivně rozhodli o titulu ve svůj prospěch. Trenéru Milanu Pechancovi se tak povedlo získat i podruhé titul pro Mladou Boleslav, která se raduje podruhé z posledních tří sezon.

28.kolo  •  so 13.5.2017  •  12:00
FK Mladá Boleslav
3:0
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 2:0
FK Mladá Boleslav: Šeda – Nečas, Kühnel, Bojda (77. Košek), Albina, Vodháněl (72. Dohnalík), Kořínek, Zabilanský (81. Malý), Kopa, Klobása (72. Malpon), Vukadinovič (81. Novotný).
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Teršl (84. Novák), Vukaljovič, Vacovský, Hlavatý, Kadar, Kopřiva (84. Mudra), Rychnovský, Havel (66. Sedláček), Hromada, Chrien (66. Debellis).
Branky: 12. a 62. Vukadinovič, 23. Nečas. Rozhodčí: Hrubeš – Šimáček, Hájek. ŽK: Klobása – Havel, Hlavatý, Teršl.. Diváci: 150.

S vědomím, že k titulu stačí bod a s posilami z A-týmu v podobě Nečase, Klobásy či Vukadinoviče vstoupila Boleslav do zápasu proti Plzni, za který kromě Hromady a Chriena nastoupili především hráči v dorosteneckém věku.

Nezkušenost se ukázala hned ve 13. minutě, kdy udělala Viktorka velkou chybu v rozehrávce, kterou vystihl Klobása, a z následného pasu před bránu se nemýlil Miljan Vukadinovič. Po dvaceti minutách přišla další šance, ovšem Klobása, ani kapitán Bojda zblízka Sváčka nepřekonali.

A právě brankář Sváček, který den před tím přihlížel na lavičce A-týmu remíze 3:3, inkasoval ve 22. minutě podruhé, Jakub Nečas se opřel do míče a trefil se fantasticky. Plzeň po druhé inkasované brance vyrovnala hru, nicméně do šance se do konce poločasu nedostala.

V druhém poločase zlepšili hosté svoji hru, zajímavý přímý kop však Hlavatý nevyužil. Na druhé straně po faulu na Albinu přímý kop z ještě lepší vzdálenosti spálil Miljan Vukadinovič slabou střelou. Srbský rychlík si však spravil chuť v 70. minutě, když přesprintoval soupeře a v klidu zvýšil na 3:0.

Závěr už se nesl ve znamení střídání a moc fotbalu už k vidění nebylo. Od svého příchodu byl nejlepším na hřišti Malpon, který vybojoval spoustu míčů a po jedné jeho akci Albina zahrával velmi pěkný přímý kop, jeho tvrdá střela však neznamenala čtvrtý gól a končené skóre tak zůstalo 3:0.

Hned po závěrečném hvizdu začala hlavní tribuna skandovat „mistři, mistři“ a samotní hráči se radovali a bouchali šampaňské. Mistr Juniorské ligy pro ročník 2016/17 je znám – je jím FK Mladá Boleslav!

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.