30.4.2018
CEB - PLZ
9.4.2018 | Richard Wagner

Nečekaná střelnice v pražském derby! Slavia deklasovala klokany na jejich půdě

Velmi krutá odveta za dvojici zápasů ze základní části Juniorské ligy. Tak by se dalo nazvat vršovické derby mezi Bohemians a Slavií. V posledním vzájemném utkání překlopili klokani výsledek na svou stranu v samotném závěru, přičemž rozhodovali v nastaveném čase. Ekipa z Edenu v rámci prvního kola nadstavbové části vrátila svému rivalovi z desátého pražského obvodu předchozí dvě porážky i s úroky.

1.kolo  •  po 9.4.2018  •  11:00
Bohemians Praha 1905
2:5
SK Slavia Praha

Poločas: 0:4
Bohemians Praha 1905: Kouba – Brak, Václavík, Begič (46. Vrána), Vaníček, Záviška (67. Bassey), Horizrál, Káš, Dias (46. Vetešník), Přibyl, Kabajev (77. Buneš).
SK Slavia Praha: Ljubanovič – Flo, Stropek, Muradov, Krejdl (88. Schnürer), Freit (77. Havrda), Mitrano, Sintean, Rondič (75. Azilinon), Vilotič (46. Drozda), Bjeloš (62. Valenta).

Branky: 60. Kabajev (pen.), 79. Bassey – 22. a 40. Muradov, 6. Rondič, 11. Mitrano (pen.), 87. Sintean (pen.). Rozhodčí: Houdek – Černý, Flimmel. ŽK: Brak, Káš – Bjeloš, Valenta. Diváci: 50.

Sešívaní šokovali areál v Uhříněvsi již v úvodu střetnutí. V šesté minutě přišel centr z rohového kopu, do kterého se ve vápně opřel hlavou Imad Rondič. Balon se odrazil od země a zaplul do sítě. Záhy poté přišel Kášův faul na pronikajícího slávistu a Alejandro Mitrano si s nařízenou penaltou poradil bezchybně. Míč poslal k opačné tyči, než skákal gólman domácích. Sešívaní si i nadále udržovali herní převahu a svého soupeře téměř nepouštěli k zakončení.

Sami naopak podnikali útočné výpady a jeden z nich v polovině úvodní části přetavili ve třetí gól. Několik narážeček na levém křídle vyšachovalo obranu Bohemians. Dostatek prostoru následně dostal na středu velkého vápna Rovlan Muradov, který sice nejprve trefil obránce, ale druhým pokusem již rozhozeného Koubu prostřelil. Jako po velkém obrození hrající Slavia zasadila zeleno-bílým další políček. Těsně před koncem první půle unikl po levém křídle znovu Rovlan Muradov, jenž snadno přehodil vybíhajícího brankáře.

Druhý poločas začala opět lépe sešívaná družina. Její šance ale postrádaly přesnost, a tak se dlouho hrálo za nezměněného stavu. Postupně tak začali vystrkovat růžky i pod dekou hrající klokani, kterým nakonec také bylo dopřáno. Po faulu na úrovni penaltového puntíku byl nařízen pokutový kop, ke kterému se postavil Jevgenij Kabajev. Autor čtyř ligových branek napálil míč do středu branky, zatímco Ljubanovič zkusil štěstí se skokem k tyči.

Lehké vzepření Bohemians bylo ale záhy konfrontováno tlakem Slavie. V obrovské šanci vychytal Sinteana Kouba, několikrát byli sešívaní střelci nepřesní. A tak přišel trest na druhé straně. Fortune Bassey zakončil nenápadný centr hlavičkou z poměrné vzdálenosti, která zaskočila gólmana hostů tak dokonale, že ten na ní vůbec nezareagoval. Náhle bylo vidět na domácí straně obrovské odhodlání a chuť po zvratu.

Možná si klokani vzpomněli na poslední vzájemné střetnutí na uhříněveském stadionu, kdy zaznamenali do sítě Slavie dva góly během posledních pěti minut. Podobný zázračný závěr se však nekonal. Hosté toho totiž domácí družině moc nedovolili. Navíc, po dalším faulu ve vápně dostala Slavia pět minut před koncem duelu k dispozici druhou penaltu. Parádní rána k opačné tyči v podání Andrei Sinteana definitivně podtrhla triumf sešívaných.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.