29.4.2018
DUK - BOH
26.11.2017 | Dominik Rejthar

O výhře nad Libercem rozhodla Plzeň až ve druhém poločase

Dlouho to byla taktická bitva bez větších příležitostí na jedné či druhé straně. Po změně stran se přece jen domácí dokázali prosadit, a sice hned třikrát. Na vítězstvím Plzně 3:0 nad Slovanem Liberec se góly podepsali Skála a dvakrát Vais.

16.kolo  •  ne 26.11.2017  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
3:0
FC Slovan Liberec

Poločas: 0:0
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Novák, Vacovský, Kulhánek (56. Arzberger), Kadar, Pinc (89. Pek), Vais, Skála, Vilček (87. Ryška), Mudra (67. Petr M.), Pavlík (84. Čihák).
FC Slovan Liberec: Franc – Heppner, Ulbrich, Blažek, Písačka, Baláž (75. Petr P.), Kazda, Prokš, Michalec (65. Micovčák), Kristian, Gembický.
Branky: 69. a 88. Vais, 58. Skála. Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Vlasjuk. ŽK: Kazda (LIB). Diváci: 80.

Spíše už zápas v zimním počasí nenabídl v prvním poločase příliš fotbalové radosti fanouškům. Obě mužstva bojovala o každý centimetr hřiště a byla to poněkud hodně taktická bitva. Teprve až ke konci první části se trochu zahřáli i oba gólmani. Domácí Sváček si ale poradil s pokusem Heppnera z velkého úhlu a na druhé straně se jen lehce protáhl Franc proti Kulhánkově střele.

I po změně stran to vypadalo na pořádnou bitvu, Plzni se ale povedlo nečekaně skórovat. Po rohovém kopu vrátil míč zpětně do ohně kapitán Novák přesně k Tomáši Skálovi, který z malého vápna propálil brankáře soupeře.

Inkasovaná branka paradoxně probudila více Severočechy, jež měli od té doby častěji míč na svých kopačkách. Góly ovšem padaly pouze do jejich sítě. Rychlá akce Viktorie vyústila v pas na Jonáše Vaise, jenž se štěstím navýšil vedení svého týmu.

Vrátit do zápasu mohl Slovan Kazda, jehož nečekaná pumelice skončila na tyči. Hostům ale nebylo v Plzni přáno, brankovou tečku v utkání obstaral Jonáš Vais, který obstřelil zpoza vápna libereckého brankáře. Všechny body proto zůstaly na západě Čech.

Ondřej Pachlopník

Rok narození: 2000

Osmnáctiletý záložník dvěma góly v závěrečných minutách otočil duel Brna v Olomouci z 0:1 na 2:1 a zajistil svému celku export tří bodů na jih Moravy.