19.2.2018
JAB - SPA
20.11.2017 | Michal Janoštík

Olomouc otočila zápas proti Ostravě a brala tři body

Skvělý obrat Olomouce. Junioři Sigmy ve 14. kole moravské skupiny Juniorské ligy prohrávali na domácí půdě s Baníkem Ostrava 1:3, ovšem nevzdali se a odměna přišla záhy. Domácí totiž stáhli dvougólovou ztrátu, poté dokonce udeřili i počtvrté a mohli se radovat z výhry 4:3.

14.kolo  •  po 20.11.2017  •  13:00
SK Sigma Olomouc
4:3
FC Baník Ostrava

Poločas: 1:2
SK Sigma Olomouc: Reichl – Vichta (86. Nízký), Antl, Grygar, Voleský, Buchvaldek (75. Vybíral), Manzia (90. Malenda), Kiška, Krayzel, Bala, Štěrba.
FC Baník Ostrava: Chmiel – Dendis, Lehnert, Breda, Mládek (73. Hejl), Macej (46. Kania), Šašinka, Hykel, Stáňa, Jakubov (62. Bolf), Kubík.
Branky: 35. Voleský, 64. Štěrba, 66. Manzia, 72. Vichta – 45. a 49. Jakubov, 39. Macej. Rozhodčí: Mikyska – Polák, Batík. ŽK: Reichl, Antl (OLO). Diváci: 50.

Utkání začalo velkou aktivitou domácího týmu, který hned v sedmé minutě mohl jít do vedení. Bala ale z malého vápna přestřelil branku soupeře. Sigma pokračovala v aktivní hře, snažila se dostat do vedení, a toho se také nakonec dočkala. Manzia trefil po centru pouze břevno, ale od něj se odrazil míč na Patrika Voleského a od jeho těla se dokutálel za čáru.

Radost však domácím dlouho nevydržela. Martin Macej se totiž dostal do rychlého úniku a střelou mezi nohy brankáře srovnal. To však nebylo vše. Ostrava přidala na tempu, byla najednou daleko nebezpečnější, a byla odměněna penaltou v poslední minutě prvního poločasu. Alexander Jakubov se s ničím nerozpakoval a bez obtíží dokonal obrat.

Hráči v chladném počasí ani nešli do kabin a po kratší přestávce pokračovali ve hře. Ostrava pokračovala v dobré hře a po rychlé akci z pravé strany se k dorážce dostal Alexander Jakubov, zdálo se tak, že je rozhodnuto. Olomouc byla častěji u míče, snažila se něco vymyslet, ale moc se jí nedařilo.

To se však změnilo v 64. minutě, kdy domácí zahrávali volný přímý kop, který ještě Chmiel vyrazil, ale k dorážce se dostal Jan Šterba a zdramatizoval utkání. Pohroma pro Baník přišla o dvě minuty později, kdy se Bidje Manzia dostal s míčem do pokutového území, obelstil brankáře a střelou do prázdné branky srovnal stav zápasu.

Domácí byli na koni a do šesti minut slavili další úspěch, Jakub Vichta využil hrubé chyby brankáře, jenž minul vysoký míč, a pohodlně dokonal obrat domácího týmu. Hra se poté hodně vyrovnala a šance nepřicházely. Jedna ale přeci jen přišla, konkrétně pro Ostravu, ta ale svou šanci v poslední minutě nevyužila a její pokus tváří v tvář brankáři trefil jen boční síť. Domácí se tak mohli radovat ze zisku tři bodů.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.