23.10.2017
JAB - SLA
24.9.2017 | Marek Kratochvíl

Plzeň doma otočila utkání s Duklou, dvakrát se trefil zkušený Řezníček

Viktoria nastoupila k utkání devátého kola se třemi hráči z prvního týmu. Roman Hubník dirigoval v prvním poločase obrannou hru a rozehrávku, vepředu pak spolu kombinovali Jan Kovařík a Jakub Řezníček. Hosté šli sice brzy do vedení zásluhou Duranoviče, domácí ale dalšími čtyřmi góly výsledek otočili k pohodlnému vítězství.

9.kolo  •  ne 24.9.2017  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
4:1
FK Dukla Praha

Poločas: 2:1
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Hubník (46. Novák), Vacovský, Kadar, Řezníček, Vais, Ryška, Kovařík (60. Sedláček), Suchý (83. Kulhánek), Pavlík, Arzberger (76. Mudra).
FK Dukla Praha: Czehowsky – Douděra, Brejcha, Dancák (85. Greš), Vlček (66. Brabenec), Bezpalec, Barták, Kozel, Luong Nguyen, Brandner (85. Král), Duranovič.
Branky: 48. a 75. Řezníček, 29. Vais, 41. Hubník – 11. Duranovič. Rozhodčí: Matějček – Koval, Vlček. ŽK: Pavlík (PLZ). Diváci: 100.

Od začátku se hrál otevřený fotbal s šancemi na obou stranách. Řezníček nejprve ve své první šanci v desáté minutě zaváhal, na druhé straně pak zase Sváček vytáhl Duranovičovu střelu na tyč. Černohorec se ale první branky nakonec přece jen dočkal a to hned za další tři minuty.

Nějaké dva metry před vlastním vápnem jej fauloval Vacovský a právě Uroš Duranović se postavil k exekuci nařízeného přímého kopu. Balon poslal přes zeď přesně do levého dolního rohu branky a Sváček už na něj nedosáhl.

Hned o minutu později mohl vyrovnat opět Řezníček, ani ve své druhé šanci ale neuspěl. Tentokrát jej výborným zákrokem vychytal brankář Czehowsky. Na první gól si tak Plzeň musela počkat ještě dalších deset minut. To se po pěkné akci Kadara odhodlal ke střele z hranice pokutového území Jonáš Vais a balon kolem bližší tyče procpal až do branky.

Ještě pět minut před koncem první půle pak dokonal obrat domácích Roman Hubník, který si našel vrácený balon na malé vápno a hlavičkou usměrnil míč do branky. Bezpalec se jej ještě na brankové čáře pokoušel vykopnout, to už se mu ale nepovedlo.

A jak Západočeši první poločas zakončili, tak vstoupili do toho druhého. Hned po čtyřech minutách se po pěkné kombinaci na levé straně dostal ke střele Jakub Řezníček a balon zkušeně uklidil ke vzdálenější tyči pro třetí gól svého týmu.

Poté jako by se Viktoria zatáhla a Dukla získala herní převahu. Většina akcí ale končila ještě před vápnem Plzně a k žádné větší šanci se Pražané nepropracovali. Naopak v 75. minutě se z ojedinělého útoku ještě jednou prosadili viktoriáni. Rychlý brejk zakončil Jakub Řezníček tvrdou střelou ze střední vzdálenosti, na níž si brankář Czehowsky sice hned dvakrát sáhl, vyrazit ji ale nedokázal.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.