30.4.2018
CEB - PLZ
8.4.2018 | Matěj Vybíral

Plzeň v přestřelce remizovala s Jabloncem 3:3

Zápas mezi Viktorií Plzeň a Jabloncem rozehrál druhou polovinu Juniorské ligy. Ta se nyní rozdělila na dvě poloviny, tyto dva celky hrají ve skupině o konečné 11. až 20. místo, Plzni unikl postup do skupiny o titul o pouhé dva body. Severočeši posíleni několika hráči z A-týmu sehráli na stadionu v Luční ulici dobrý zápas a nakonec vybojovali za remízu 3:3 cenný bod.

1.kolo  •  ne 8.4.2018  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
3:3
FK Jablonec

Poločas: 1:1
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Suchý, Čihák, Pihrt, Pek J., Kadar, Vilček, Ryška (84. Svoboda), Pavlík, Pek O., Arzberger (57. Holík, 71. Řezáč).
FK Jablonec: Richter – Piroch, Jankovič, Krištof, Pleštil, Hanousek, Kebísek, Breda, Čvančara, Kubista M., Hajdo (68. Díl).

Branky: 7. Pek J., 62. Pavlík, 64. Pek O. – 10. Pleštil, 46. Kubista M., 78. Díl. Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Kožár. ŽK: Kadar – Kubista M. Diváci: 100.

Start utkání byl velmi divoký a domácí se radovali už v sedmé minutě. Jan Pek dostal pas za obranu, obešel brankáře Richtera a jednoduše zakončil. Ovšem vedení Viktorie trvalo jen tři minuty. Dominik Pleštil zůstal osamocený ve vápně, obdržel přihrávku a z první zakončil k levé tyči.

Oba týmy se následně dostaly k několika střelám z dálky, ale brankáři zasahovat nemuseli. V pozoru však musel být o několik minut později jablonecký gólman Richter, Ryška totiž zaběhl za obránce a mohl jít sám na bránu, ovšem Richter výborně vyběhl a dostatečně mu zmenšil střelecký úhel.

Další šanci Viktorie měl Jan Pek, jenž si výborně zpracoval míč na hranici šestnáctky a vypálil, zamířil však jen doprostřed branky. Na druhé straně v závěru poločasu vypálil Hajdo, ale jeho pokus domácí srazili, dorážka Čvančary se do branky nevešla, a tak se šlo do kabin na nerozhodného stavu.

Ten však neplatil už ve 46. minutě! Plzeň zaspala úvod druhé půle a Sváček musel lovit míč ze sítě podruhé. Hanousek našel ve vápně Pleštila, ten se ještě ke střele neprobil, ale našel volného Matěje Kubistu, který už měl jednoduchou pozici a po zemi zakončil mimo dosah domácího brankáře.

Jablonec byl v úvodu druhého poločasu aktivnější a vypracoval si další dvě šance. Rohový kop našel hlavu Pirocha, jehož razantní hlavičku ale dokázal Sváček vyrazit. Poradil si i s tvrdou střelou unikajícího Čvančary z pravé strany.

Severočeši své další šance nevyužili, a tak byli rychle potrestáni. Domácí měli k dispozici standardní situaci, rozehráli ji na zadní tyč na Ondřeje Peka, jenž ještě hlavou Richtera nepřekonal, z dorážky Holík napálil břevno, ale Kryštof Pavlík už to zvládl a z další dorážky dopravil míč do sítě.

Netrvalo to ani dvě minuty a Viktoria převrátila skóre na svou stranu! Centr z rohového kopu skončil na zadní tyči u volného Ondřeje Peka, který si jedním dotykem zpracoval míč a druhým prostřelil přesunujícího se Richtera.

Za Jablonec se dostal na hřiště jednadvacetiletý útočník Jan Díl, jenž vytvořil hned po příchodu zajímavou šanci. Dostal míč na pravou stranu, odcentroval na Tomáše Čvančaru, ale ten však z první o kousek minul prostor mezi třemi tyčemi.

Díl jednu šanci vytvořil, ve druhé už se však zjevil sám a dokázal ji proměnit. Hosté se dostali do rychlé akce a v 78. minutě srovnali na 3:3, když se míč dostal do vápna právě k volnému Janu Dílovi, jenž poslal míč mimo dosah Sváčka.

Plzeň toužila po třech bodech, kombinovala na útočné polovině, ale další šance si nevytvořila. Naopak v samém závěru mohl skórovat znovu Jan Díl, který se přehnal přes obránce, ale balon si příliš předkopl, Sváček včas vyběhl a zasáhl nohou, podržel tak Viktorii alespoň bod.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.