19.2.2018
JAB - SPA
30.11.2017 | Matěj Vybíral

Příbram dotáhla dvoubrankové manko a s Plzní si rozdělila po bodu

Už ve čtvrtek se odehrálo utkání 17. kola české skupiny Juniorské ligy mezi Příbramí a Plzní. Hosté ze západu Čech měli duel skvěle rozehraný, neboť vedli 2:0 a posléze 3:1. Do vítězného konce jej však nedotáhli, protože Příbram snížila a čtyři minuty před koncem dokonce vyrovnala na konečných 3:3.

17.kolo  •  čt 30.11.2017  •  13:00
1.FK Příbram
3:3
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 0:2
1.FK Příbram: Kočí – Květ, Holý, Kodr, Ric, Průcha, Matoušek, Hron, Ayong, Januška, Antwi.
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Novák, Vacovský, Kadar, Pinc, Vais (90. Pek), Skála, Mudra (54. Suchý), Vilček (70. Sedláček), Pavlík, Arzberger (54. Kulhánek).
Branky: 62. Ric, 82. Januška, 86. Matoušek – 31. a 72. Pinc, 24. Vais. Rozhodčí: Hrubeš – Kožár, Pospíšil. ŽK: Ric – Suchý. Diváci: 95.

Aktivněji začali domácí, Januška si zleva navedl míč na střed hřiště, vypálil, a jen těsně netrefil hostující bránu. Poté už začala útočit Viktoria, které po několika zajímavých akcích otevřela skóre ve 25. minutě. První střelu Vaise sice ještě Kočí vyrazil, ale o minutu později se k míči dostal znovu Jonáš Vais a tentokrát už se nemýlil.

Plzeň dokázal navýšit vedení o chvilku později, Dušan Pinc dostal přihrávku mezi obránce a rychlou přízemní střelou překonal příbramského gólmana podruhé. Pinc mohl přidat třetí branku do šatny, avšak jeho tvrdá rána skončila těsně nad břevnem.

Druhá půle však byla o něčem jiném, Středočeši se probrali a ihned si vytvořili spoustu šancí. Januška pálil z bezprostřední blízkosti, ale na hostující straně se vyznamenal Sváček. Ten musel zasahovat i o chvíli později, když nohou vyrazil pumelici z levé strany. Domácí se dočkali v 62. minutě. Lukáš Ric dostal přihrávku na hranici vápna, jeho střelu by nejspíše Sváček měl, ale těsně před ním nešťastně tečoval hlavou bránící plzeňský bek. Místo srovnání však přišla branka Viktorie na 3:1, v 72. minutě se podruhé v utkání trefil Dušan Pinc.

Ovšem Příbram se nevzdala a ještě zabojovala. V 82. minutě snížil na rozdíl jediné branky Jiří Januška. Plzeň nakonec vedení neudržela, v 86. minutě srovnal na konečných 3:3 Jan Matoušek! Viktoria nakonec mohla být ráda i za bod, v poslední minutě po centru Janušky totiž musel hlavičku příbramského hráče vytěsnit mimo tři tyče skvělým zákrokem Sváček.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.