28.8.2017
JAB - HKR
15.5.2017 | Daniel Kinc

Severočeské derby ovládl Jablonec a vrátil Liberci podzimní porážku

JABLONEC – Fotbalisté Liberce si během podzimní části s Jabloncem nebrali servítky a jednoznačně jej rozstříleli 6:1. Karta se však obrátila a v jarním odvetném utkání tentokrát vyhrál Jablonec, který Slovanu nasázel čtyři góly. V severočeském derby se dvěma góly blýskl Tomáš Bulíř.

28.kolo  •  po 15.5.2017  •  15:00
FK Jablonec
4:1
FC Slovan Liberec

Poločas: 2:0
FK Jablonec: Klement – Skuhravý, Kysela, Novák, Munzar, Palatický (83. Fofanah), Haitl, Bulíř (90. Díl), Štěpánek, Breda, Rys (46. Pleštil).
FC Slovan Liberec: Konečný – Heppner, Coufal, Chlumecký, Šulc (46. Kazda), Barac (46. Micovčák), Polák, Da Silva, Obročník (82. Blažek), Voltr, Potočný (76. Kristian).
Branky: 20. a 56. Bulíř, 27. Palatický, 52. Breda – 56. Potočný. Rozhodčí: Klíma – Fišer, Petřík. ŽK: Novák (JAB). Diváci: 90.

Severočeské derby začal první šancí hostující Liberec, když proti střele zpoza šestnáctky musel zasahovat Klement. Liberec o pět minut později kopal rohový kop, z nějž se už trefy dočkal, ta však pro jasný ofsajd nemohla být uznána.

Hosté mohli litovat, protože Jablonečtí šli do vedení ze své první akce. Tomáš Bulíř dostal krásný pas za obranu a s trochou štěstí propálil brankáře Liberce, jemuž nepomohlo ani to, že proti střelci rychle vyběhl.

Krátce před uplynutím půlhodiny hry domácí navýšili náskok. Po rychlém brejku na levé straně se k míči dostal Milan Palatický a ve snadné pozici neměl problém zakončit do odkryté části branky.

Liberec mohl nejprve snížit, když zahrával standardní situaci, ale z ní se neprosadil, a stejně tak neuspěli Jablonečtí, kteří nepotrestali chybu brankáře soupeře při rozehrávce. První poločas zvládli lépe domácí, kteří si do kabin odnášeli dvoubrankový náskok.

Po změně stran přidal Jablonec třetí gól. Po sedmi minutách hry si na skvělý nadýchaný centr na zadní tyč naběhl David Breda a pohodlně zakončil. Záhy mohli domácí přidat i čtvrtou trefu, ale brankář Konečný byl na brankové čáře dobře zastoupen obráncem, který střelu z hranice vápna vykopl.

Hosté poté snížili. Na levé straně vápna zůstal osamocen Roman Potočný a z první trefil přesně odkrytou část branky domácích. Prakticky za minutu si ale domácí vzali třígólový náskok zpět. Jeden z domácích přihrál Tomáši Bulířovi, který přesnou ranou k tyči zaznamenal druhý gól v zápase.

Liberec se nevzdával a znovu chtěl snížit. Klement musel dvacet minut před koncem předvést dva vynikající zákroky, ale v obou situacích obstál. Domácí navíc na konci přestáli tlak soupeři a po výhře 4:1 oplatili svému severočeskému rivalovi porážku z podzimní části sezóny.

Jakub Moravec

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý záložník byl hlavní postavou v utkání Českých Budějovic proti Příbrami, které Jihočeši zvádli skvěle a vyhráli 7:0. Moravec se proti svým bývalým spoluhráčům blýskl hattrickem.