28.11.2017
SLO - BNO
23.10.2017 | Radek Barkman

Sparta podruhé v sezoně prohrála doma, nestačila na Hradec Králové

V utkání 12. kola Juniorské ligy přivítala Sparta ve svém tréninkovém centru na Strahově mužstvo Hradce Králové. V souboji dvou týmů s podobnou bilancí se prosadili nečekaně Východočeši, kteří si díky dvěma zásahům ve druhé půli připsali do tabulky cenné tři body.

12.kolo  •  po 23.10.2017  •  13:00
AC Sparta Praha
1:2
FC Hradec Králové

Poločas: 0:0
AC Sparta Praha: Bačkovský – Pavlík, Kaya, Boula, Sváta, Palečko (80. Urban), Špaček (60. Maksič), Baba Traore, Čajkovský, Matoušek, Dao.
FC Hradec Králové: Mach – Vukčevič, Vencl (71. Petřík), Brokeš, Janoušek, Kundrt (90+1. Kabeláč), Střelec, Funda (80. Ansorge), Martinec, Čech, Jukl.
Branky: 83. Matoušek – 53. Vencl, 68. Janoušek. Rozhodčí: Hrubeš – Myška, Petřík. ŽK: Brokeš, Čech, Martinec, Vencl (HKR). ČK: 52. Kaya (SPA). Diváci: 43.

První poločas nabídl fotbal, v němž jednoznačně dominovala defenzivní činnost. Častěji sice měli míč na koapčkách fotbalisté Sparty, nicméně proti velmi dobře se pohybujícímu bloku soupeře se do šancí prakticky nedostávali. Za zmínku tak stojí pouze dvě situace.

Nejprve se po Fundově centru z přímého kopu natahoval Janoušek, ale na míč nakonec v dobré pozici těsně nedosáhl. Na druhé straně se pak Pražanům povedla na levé straně kombinace, kterou zakončoval prudkou přízemní střelou Dao a Mach musel ukázat své umění.

Rušný úvod druhé půle nakonec přinesl i rozhodnutí celého zápasu. Nejprve Čech na poslední chvíli zvládl souboj s Daem, který mu udělal kličku a byl tváří v tvář Machovi a hradecký stoper na poslední chvíli dokázal skočit do střely. Vzápětí Kaya nesmyslně zajel na polovině hřiště do Brokeše a dostal rovnou červenou kartu.

V době, kdy Spartě chyběl stoper, navíc z následné standardní situace propadl míč k Davidu Venclovi, ten se ideálně uvolnil a přesnou ranou ke vzdálenější tyči poslal votroky do vedení.

Žádný velký nápor oslabené Sparty se nekonal. Naopak hosté využívali každé příležitosti k podnikutí rychlého výpadu a to se jim nakonec vyplatilo. Rohový kop sice brankář Bačkovský dostal ven z vápna, následný centr a po něm odražený míč ale lapil Vukčevič, hlavou ho posunul k Jiřímu Janouškovi a ten rovněž hlavou překonal přesnou tečí brankáře Bačkovského.

Přesto ještě v závěru bylo zaděláno na drama. Hradečtí si nepohlídali náběh Martina Matouška za obranu, a ten po kličce Machovi dokázal z velmi těžké pozice a ostrého úhlu propasírovat míč za brankovou čáru. V závěrečné snaze už ale Sparta vyrovnávací trefu nepřidala a podruhé v letošním ročníku soutěže doma padla.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.