29.4.2018
DUK - BOH
25.11.2017 | Lukáš Jasoněk

Sparta s Bohemians rychle prohrávala, ztrátu však smazala a remizovala

Překvapivou remízou skončilo malé pražské derby mezi Bohemians a Spartou. Podceňovaný domácí tým si díky trefám Káše brzy vypracoval dvougólový náskok, který až v závěru poločasu zmírnil Dao. Po změně stran vyrovnal Juliš a Sparta byla v laufu. Doplatila ale na zahazování svých šancí, kvůli čemuž si nakonec připsala pouze bod. I díky němu se však letenský klub vyšvihl na první pozici, kde se bude vyhřívat minimálně do pondělí.

16.kolo  •  so 25.11.2017  •  10:00
Bohemians Praha 1905
2:2
AC Sparta Praha

Poločas: 2:1
Bohemians Praha 1905: Fiala – Brak, Růžička, Kocourek, Vrána (89. Přibyl), Kuchta (66. Nátr), Káš, Vacík, Dias (86. Buneš), Věchtík (86. Václavík), Horizrál (75. Melíšek).
AC Sparta Praha: Bačkovský – Pavlík (15. Sváta), Březina, Köstl, Čmelík (82. Čapek), Mareček, Špaček, Traore (38. Dao), Juliš, Matoušek, Abdelkader (38. Novotný).
Branky: 2. a 18. Káš – 45. Dao, 55. Juliš. Rozhodčí: Lerch – Vodrážka, Vít. ŽK: Brak (BOH). Diváci: 220.

Bohemians vstoupili do utkání jako uragán, Jakub Káš otevřel gólový účet už na začátku druhé minuty. Stejný hráč se prosadil také po čtvrthodině hry a outsider najednou disponoval dvougólovým náskokem. A kdyby Bačkovský o deset minut později nevyškrábl nebezpečnou střelu nad břevno, kapituloval by potřetí.

Sparťané se vzpamatovali až po půlhodině hry. Prosadit se zkoušel třeba Špaček, ale branku přestřelil. První vážné komplikace pro Fialu nastaly až na konci půle, kdy strážce domácí brány musel krotit razantní pokus zpoza vápna. V nastaveném čase po dalším důležitém zákroku už ovšem nestačil na dorážku Youssuofy Daa, který gólem do šatny zkorigoval stav na 1:2 z pohledu Sparty.

Po změně stran pokračovali Letenští v ofenzivní aktivitě. Fialu zaměstnala pumelice sestrojená na hranici vápna a jen o několik desítek vteřin později přihlížel gólman Bohemians hlavičkovému pokusu Daa, který jen o chlup přestřelil břevno. Vyrovnání sparťanům zařídil až Lukáš Juliš, jenž se v 55. minutě prosadil po rychlém brejku.

Nerozhodný stav hostům v žádném případě nestačil a prahli po výhře. Překlopit pomyslné misky vah na svou stranu mohli po kvalitním Matouškově centru, který však bohužel pro ně skončil střelou nad. Přibližně dvacet minut před koncem scházely k rozpoutání sparťanských oslav pouze centimetry, když Dao nastřelil tyč. Přestože Letenští v závěru vyvinuli veliký tlak, vytouženého třetího gólu se nedočkali a museli se smířit s remízou, po které se i tak stali tabulkovými lídry.

Ondřej Pachlopník

Rok narození: 2000

Osmnáctiletý záložník dvěma góly v závěrečných minutách otočil duel Brna v Olomouci z 0:1 na 2:1 a zajistil svému celku export tří bodů na jih Moravy.