23.10.2017
JAB - SLA
17.9.2017 | Aleš Pur

Teplice doma poprvé ztratily, nad jejich síly byla Mladá Boleslav

V Dubí se odehrál šlágr osmého kola české části Juniorské ligy – vedoucí Teplice přivítaly druhou Mladou Boleslav a plánem domácích bylo navýšení pětibodového náskoku právě před Středočechy. To se však nekonalo, Mladá Boleslav totiž vyhrála na půdě Teplic 2:0.

8.kolo  •  ne 17.9.2017  •  11:00
FK Teplice
0:2
FK Mladá Boleslav

Poločas: 0:2
FK Teplice: Němeček – Hruštinec, Suchan (28. Kodad), Berešík, Šimeček, Novotný (63. Vobecký), Žitný (46. Martirosjan), Zárybnický, Švejda (46. Zeman), Šup, Hasil.
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Komářek, Kühnel, Novák, Košek, Vejr, Machů (87. Pour), Procházka (84. Krčmář), Fabián, Zabilanský, Kopa.
Branky: 30. Vejr (pen.), 38. Komárek. Rozhodčí: Houdek – Vlasjuk, Černý. ŽK: Kühnel, Jedlička (MBL). Diváci: 80.

První půlhodinu se ale na trávníku odehrávala spíše bitva o střed, šancí bylo málo. Jednu z těch větších měl hostující Košek, nabíhal si na centr z pravé strany, ale nemířil přesně. Přesto do konce poločasu padly dvě branky a obě do sítě domácího Němečka.

Na té první má určitý podíl, neboť hosté zachytili jeho nepovedený odkop, vznikl tak rychlý kontr, který domácí obrana musela řešit faulem. Nařízenou penaltu proměnil přesnou střelou k tyči Vítek Vejr. Tepličtí se snažili o rychlé vyrovnání, jenže Jedlička v brance Mladé Boleslavi byl ve formě, a pokud něco šlo na jeho branku, stalo se to jeho kořistí.

Druhá branka přišla ve 38. minutě a byla opravdu povedená. David Komárek si všiml, že Němeček není na brankové čáře a dalekonosným obloučkem poslal míč za jeho záda.

Domácí udělali do druhé půle dvě změny, ale velký vliv na předváděnou hru to nemělo. Sice se častěji hrálo před vápnem Mladé Boleslavi, jenže slabou stránkou výkonu Teplic byla finální fáze. Opět tak bylo k vidění větší množství zakončení mimo hostující branku a Jedlička mnoho práce neměl. Výjimkou byla 80. minuta, ve které musel krotit nepřímý kop z bezprostřední blízkosti, ošemetnou situaci však vyřešil na brankové čáře.

Hosté ve druhé půli hráli, co potřebovali a dobrou obrannou fází celkem pohodlně dokráčeli k zisku tří bodů. Teplice sice stále vedou tabulku české části, ale Mladá Boleslav se dotáhla na pouhé dva body.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.