PLZ - TRI
27.5.2018
14.5.2018 | Redakce

Teplice porazily Liberec 3:0 a prozatím se osamostatnily na čele tabulky

Už během prvního poločasu bylo rozhodnuto o vítězi duelu Teplic se Slovanem Liberec. Domácí zvládli první poločas mnohem lépe a po trefách Haljety, Hruštince a Šimečka vedli už 3:0. Ve druhém poločase se skóre již neměnilo, navíc Slovan dohrával o deseti bez vyloučeného Köstla.

7.kolo  •  po 14.5.2018  •  11:00
FK Teplice
3:0
FC Slovan Liberec

Poločas: 3:0
FK Teplice: Němeček – Čmovš, Kodeš, Haljeta (73. Novotný), Hruštinec, Šimeček (78. Martirosjan), Trubač, Zárybnický, Díaz (72. Berešík), Hasil (82. Kotrba), Richter.
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Heppner (49. Doležal), Vrabec, Baláž, Micovčák, Kazda, Vukliševič, Dvořák, Michal (80. Sixta), Gembický (70. Vébr).

Branky: 18. Haljeta, 32. Hruštinec, 45. Šimeček. Rozhodčí: Severýn – Wilczek, Vitner. ŽK: Čmovš, Hruštinec – Micovčák, Köstl. ČK: 66. Köstl (LIB). Diváci: 80.

Oba týmy se v letošní sezoně utkaly již potřetí a lepší vzpomínky měly Teplice, které Liberec nejprve porazily doma 3:0 a posléze s ním venku remizovaly 3:3. Junioři obou mužstev navíc myslí na ty nejvyšší příčky, a tak bylo zajímavé sledovat, jak se s tímto utkáním popasují.

Vstup do zápasu mnohem lépe vyšel žlutomodrým, v jejichž sestavě se objevily i posily z áčka v podobě Čmovše či Trubače. Domácí byli aktivnější a v patnácté minutě zazněla za zády Nguyena tyč, kterou svým pokusem trefil Díaz. Teplice to ovšem mrzet nemuselo, protože o tři minuty později našel Hruštinec na zadní tyči Nermina Haljetu, který svým jedenáctým gólem v sezoně poslal svůj tým do vedení 1:0.

Teplice dále pokračovaly v aktivní hře a dočkaly se i dalších gólů. V 32. minutě našel Šimeček přesným centrem Jakuba Hruštince a ten se nemýlil. Gólu se do poločasu nakonec dočkal i aktivní Michal Šimeček, který po Díazově přihrávce zvyšoval už na 3:0.

Slovan v prvním poločase trápil malý důraz a pomalá hra, přesto si dvě velké šance vypracoval. Kazda ovšem trefil jen tyč a Vrabec z malého vápna bránu vůbec netrefil.

Po prvním poločase bylo rozhodnuto, navíc i v tom druhém byly aktivnější Teplice. Velkou šanci zvýšit skóre měl Haljeta, jehož hlavička ovšem skončila nad brankou Nguyena. Naděje Slovanu na obrat utkání vzaly za své v 66. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Köstl. Teplice tak i ve druhém domácím utkání proti Liberci vyhrály 3:0.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.