28.8.2017
SPA - LIB
30.7.2017 | Vít Muzikář

Teplice s přehledem porazily Hradec Králové, který dohrával v deseti

Los Juniorské ligy svedl pro první kolo Teplice a Hradec Králové. Hosté chtěli navázat na úspěšný poslední ročník, kdy skončili čtvrtí. Nový kouč Východočechů Karel Krejčík měl ovšem k dobré náladě hodně daleko, jeho tým totiž na severu Čech prohrál 0:4 a navíc dohrával v deseti.

1.kolo  •  ne 30.7.2017  •  11:00
FK Teplice
4:0
FC Hradec Králové

Poločas: 1:0
FK Teplice: Němeček – Král, Suchan, Hasil, Soungole (59. Berešík), Hyčka (80. Zárybnický), Gebert, Žitný (75. Šimeček), Urma (69. Švejda), Šup, Haljeta.
FC Hradec Králové: Mach – Pajer, Vukčevič, Holeš (70. Gjinollari), Miker (59. Střelec), Brokeš (46. Kundrt), Šípek, Martinec, Trávníček, Jukl, Hašek (77. Chocholatý).
Branky: 7. a 90. Šup, 67. Suchan (pen.), 69. Hyčka. Rozhodčí: Černý – Vlasjuk, Vitner. ŽK: Soungole, Suchan, Šimeček – Střelec. ČK: 88. Střelec (HKR). Diváci: 100.

Bylo to totiž mužstvo Stanislava Hejkala, které bylo od začátku zápasu aktivnější. Tepličtí tvořili hru. Bývalý fotbalista plzeňské Viktorie Suchan začal kombinaci, kterou rozvinul jeho spoluhráč Gebert a na konci pohledné akce stál Dominik Šup. Hradec mohl krátce před koncem prvního poločasu srovnat, ale proti byl zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Do kabin tak šli spokojenější domácí junioři.

V 67. minutě byl faulovaný Žitný. Míč si postavil na penaltový puntík Jan Suchan. Ještě na jaře hráč Příbrami si poradil v souboji s Ondřejem Machem a zvýšil na 2:0 pro Teplice. Územní převahu domácího celku potvrdil o dvě minuty později přesnou trefou Alois Hyčka.

Tři minuty před koncem zastavil hradecký Václav Střelec kontr Teplic držením. Sudí Ondřej Černý vytáhl žlutou kartu. Tu si zmiňovaný východočeský junior prohlédl o minutu později ještě jednou. A sice, když jeho kopačka zasáhla koleno jednoho z teplických protihráčů. Následoval předčasný odchod do sprch, respektive červená karta.

Z poslední akce zápasu uzavřel skóre Dominik Šup svým druhým zásahem v utkání a Teplice se tak radovaly z výhry nad Hradcem Králové 4:0.

Jakub Moravec

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý záložník byl hlavní postavou v utkání Českých Budějovic proti Příbrami, které Jihočeši zvádli skvěle a vyhráli 7:0. Moravec se proti svým bývalým spoluhráčům blýskl hattrickem.