20.11.2017
DUK - CEB
6.8.2017 | Patrik Lidmila

Teplice zvítězily i ve druhém utkání, proti Dukle rozhodly už v první půli

Nedělní ráno ve Zbuzanech patřilo zápasu pražské Dukly s Teplicemi. Utkání slibovalo aktivní útočnou hru z obou stran plnou branek, jelikož oba týmy svému soupeři nasázely v úvodním kole po čtyřech brankách. Nakonec se z hubeného vítězství 2:1 radovali hosté, kteří rozhodli už v průběhu prvního poločasu.

2.kolo  •  ne 6.8.2017  •  10:15
FK Dukla Praha
1:2
FK Teplice

Poločas: 1:2
FK Dukla Praha: Šťovíček – Šimek, Koval (56. Vyleta), Dancák, Vlček, Brabenec, Král (65. Lohoyda), Luong Nguyen, Kozel, Kaník (86. Greš), Douděra.
FK Teplice: Němeček – Zárybnický, Richter, Svoboda, Hasil, Berešík (62. Vitek), Dressler (86. Kodad), Gebert (68. Šimeček), Novotný (78. Hruštinec), Šup, Hajleta (74. Švejda).
Branky: 19. Kaník – 11. Šup, 41. Haljeta. Rozhodčí: Hrubeš – Poživil, Fišer. ŽK: Kaník, Šimek, Lohoyda – Berešík, Gebert, Vítek. Diváci: 158.

Úvod zápasu byl opatrný, oba týmy držely míč na svých kopačkách a hru doprovázela řada nepřesností. Do první šance se dostali z rohového kopu Tepličtí, ale míč se z hlavy jednoho z hráčů snesl kousek nad branku. Ve 12. minutě se už hosté mohli radovat ze vstřelené branky. O tu se postaral Dominik Šup, který se opřel do kutálejícího se míče a prostřelil brankáře Šťovíčka.

Teplice dále pokračovaly v aktivní hře a byly lepším týmem. Ovšem v 19. minutě využil chybu v obraně Daniel Kozel, jenž si po rychlém protiútoku sběhl na hranici šestnáctky, odkud nechytatelně obstřelil Němečka střelou do šibenice.

Tento gól domácí nakopl. O minutu později mohli dokonat obrat, ale na další střelu z vápna Němeček skvělým zákrokem vyzrál. Na druhé straně měl blízko k druhému gólu Šup, ale po rohovém kopu se ve vápně nestihl ideálně zorientovat, a tak z penaltového puntíku trefil jen Šťovíčka.

Po zbytek poločasu se hrál atraktivní fotbal plný výpadů a častých střel. Do kabin odcházeli šťastnější hráči Teplic, jelikož tři minuty před přestávkou se po signálu z přímého kopu prosadil z bezprostřední blízkosti Nermin Haljeta a stanovil poločasový výsledek na 2:1 pro Teplice.

Začátek druhého poločasu byl opět vlažnější. Bylo k vidění časté kouskování hry a plno taktických faulů. Malý vzruch vyvolal Dancák, jenž se akrobaticky položil do střely, ale míč přeletěl branku.

Dukla se stále nemohla dostat do žádné vážnější šance. Tepličtí to domácím ztěžovali dosti agresivní hrou, a tak to byli právě hosté, kteří mohli vstřelit čtvrtou branku. V 70. minutě se zčistajasna dostal do šance Novotný, ale střele nedal dostatečnou razanci.

Domácí se snažili hrozit především z centrů, ale ty byly hodně nepřesné. Teplice soupeře svou organizovanou hrou ve druhém poločase do žádné šance nepustily. V závěru navíc mohl vítězství svého týmu stvrdit Jakub Hrušinec, ale samostatný únik nevyřešil vůbec dobře.

Žádný závěrečný tlak domácích nepřišel, naopak hosté měli i ke konci více šancí, a tak po zásluze odvážejí z Prahy cenné tři body.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.