29.4.2018
DUK - BOH
19.11.2017 | Dominik Rejthar

Třetí výhra v řadě pro Slavii, sešívaní uspěli na hřišti Plzně 3:0

Jendoznačným výsledkem skončilo utkání Plzně se Slavií. Hosté z hlavního města Plzeň zaskočili třemi trefami v prvním poločase, po němž vedli 3:0. Západočeši už se ve druhém poločase i přes šance na Slavii gólově nedotáhli, a tak prohráli 0:3.

15.kolo  •  ne 19.11.2017  •  10:15
FC Viktoria Plzeň
0:3
SK Slavia Praha

Poločas: 0:3
FC Viktoria Plzeň: Hrachovec – Vacovský, Kulhánek (61. Vilček), Kadar, Pinc, Vais, Ryška, Skála, Mudra, Pavlík (86. Pek), Arzberger.
SK Slavia Praha: Otáhal – Schnürer, Stropek, Nabijev, Sintean, Lauricella M. (69. Čvančara), Badocha, Havrda (85. Kovařík), Bjeloš (76. Stehno), Bucha, Kingue.
Branky: 10. Bjeloš, 28. Havrda, 45. Badocha. Rozhodčí: Severýn – Fišer, Kožár. ŽK: Mudra – Bjeloš, Sintean. Diváci: 75.

Utkání začalo hodně zostra, když hned po čtyřech minutách hry špatnou rozehrávkou namazal hostující gólman Arzbergerovi, jenž ale z vyložené šance přestřelil prázdnou branku. Udeřilo proto, jak to bývá, na druhé straně. Slavia kombinovala v blízkosti vápna Viktorie, až se do balonu opřel Nikola Bjeloš, jehož projektil zapadl přesně k pravé tyči.

Ještě více do kolen srazila Plzeň kuriózní vlastní branka. Míč letící mimo tři tyče nejenže nedokázal plzeňský brankář Hrachovec chytit, ale zároveň si ho následně srazil nešťastně do své svatyně. Gól byl nakonec připsán Šimonu Havrdovi.

Druhá branka ještě více rozproudila dění na hřišti. Velkou příležitost promarnil domácí Kulhánek, vzápětí ale musel akci Slavie hasit na brankové čáře stoper Vacovský. Poté se ještě činil dvakrát brankář Otáhal, který vychytal ve výborných pozicích střílejícího Mudru a Pince. O to bolestivější byla pro Západočechy třetí inkasovaná trefa, kterou vsítil těsně před odchodem do šaten Ondřej Badocha.

Po změně stran si Pražané kontrolovali své vedení a už nebyl k vidění tak atraktivní fotbal jako v prvním dějství. Domácí se hnali alespoň za čestným úspěch, nicméně v koncovce jim tentokrát vůbec nebylo přáno. Skálova pěkná hlavička po standardní situaci letěla těsně nad brankou, podobný pokus Vacovského mířící pod břevno parádně vytáhl brankář Otáhal. Tři body proto nakonec putovaly do hlavního města.

Ondřej Pachlopník

Rok narození: 2000

Osmnáctiletý záložník dvěma góly v závěrečných minutách otočil duel Brna v Olomouci z 0:1 na 2:1 a zajistil svému celku export tří bodů na jih Moravy.