28.11.2017
SLO - BNO
6.11.2017 | Daniel Kinc

Třinec dotahoval třígólovou ztrátu, nakonec však s Brnem padl

Junioři Brna vstoupili do utkání v Třinci skvěle a během prvního poločasu si vypracovali třígólový náskok. Slezanům se však brzy podařilo snížit a v závěru vykřesali naději druhým gólem. Zbrojovka však vyrovnání nedopustila a nakonec si odvezla tři body.

13.kolo  •  po 6.11.2017  •  14:00
FK Fotbal Třinec
2:3
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 0:3
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Markiefka, Konečný, Lanc (46. Potůček), Velner, Janošík, Celba (68. Ceniga), Lasota, Samiec, Masař, Zahaluk (46. Chloň).
FC Zbrojovka Brno: Floder – Zukal, Hykš, Jovanovič, Janošek, Kroutil (76. Doubravský), Vintr M. (81. Holman), Přichystal (71. Jambor), Sedlák, Zikl, Obůrka (83. Šustr).
Branky: 52. Celba, 79. Velner – 9. Vintr M. (pen.), 33. Janošek, 39. Zikl. Rozhodčí: Marek – Caletka, Lakomý. ŽK: Potůček – Vintr M., Kroutil. Diváci: 50.

Úvod utkání vyšel lépe hostům z Brna. Již v osmé minutě se po přihrávce Janoška dostal do vápna Přichystal, kterého ve velké šanci fauloval Markeifka. K nařízené penaltě se postavil Marek Vintr a svou prudkou ranou k levé tyči otevřel skóre duelu. Gólman domácích si na míč sáhl, ale v cestě do branky mu nezabránil.

Po dvaceti minutách mohli hosté zvýšit, ale Vintr své přečíslení s Přichystalem nevyřešil přesnou přihrávkou, a na druhé straně v první velké šanci domácích v duelu Lasota po pasu od Samiece sám před branou nepropálil Flodera. Domácí mohli na tuto šanci žehrat, protože vzápětí podruhé inkasovali. Vintr doběhl odražený míč, který nacentroval do vápna přesně na nabíhajícího Dominika Janoška a ten se na penaltě z voleje nemýlil.

O pět minut později bylo pro domácí ještě hůř, když po centru z levé strany zůstal ve vápně úplně sám Martin Zikl, kolem tří soupeřů se dostal ke střele a jeho pokus skončil ve vzdálenější šibenici. V samém závěru poločasu mohl na již hrozivých 0:4 zvýšit před prázdnou brankou Janošek, ale míč z těžkého úhlu netrefil podle představ.

Ve druhé půli začala stíhací jízda Třince. Už po sedmi minutách hry brankář Floder špatně vyběhl na centr Konečného, podskočil jej a celé situace využil Josef Celba, který hlavičkou na zadní tyč snížil. Domácí rázem ožili a byli o něco aktivnější.

Své obrátky však rozjeli až znovu deset minut před koncem, kdy nejprve Floder famózně vyrazil ránu Velnera z voleje, ovšem po následném rohovém kopu se ve vápně nejrychleji zorientoval opět Michal Velner, jenž opět umazal náskok Zbrojovky.

Ta však drama nepřipustila, naopak v závěru mohla přidat pojistku, ovšem Janošek v ložence trefil tvrdou ranou jen tyč. Mrzet jej to však nemuselo, protože Brno si odvezlo z Třince tři body za výhru 3:2.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.