29.4.2018
DUK - BOH
26.11.2017 | Daniel Kinc

Třinec oplatil Karviné týden starou porážku, vyhrál 2:1

Před týdnem Třinec v Karviné neuspěl a prohrál 1:3. Tentokrát se však v 15. kole karty obrátily a Třinečtí svého soupeře dokázali porazit 2:1. Největší podíl na výhře hostů měl Petr Hošek, který se postaral o obě trefy Slezanů.

15.kolo  •  ne 26.11.2017  •  11:00
MFK Karviná
1:2
FK Fotbal Třinec

Poločas: 1:1
MFK Karviná: Pastornický – Mrózek, Smrž, Lischka, Vondra – Weber (64. Hejda), Duda – Puchel (23. Seriš, 46. Vlachovský), Egri, Sas – Řapek (58. Macko).
FK Fotbal Třinec: Kubik – Cienciala, Celba, Konečný (89. Potůček), Chloň (86. Markiefka) – Masař (46. Lanc), Lasota (71. Novotný), Samiec, Janošík (88. Ceniga) – Hošek, Dedič.
Branky: 12. Egri – 7. a 73. Hošek. Rozhodčí: Proske – Dohnálek, Boček. ŽK: Smrž, Řapek (KAR). Diváci: 50.

Oba celky se v karvinské Kovoně potkaly již podruhé během necelého týdne a hosté toužili domácímu týmu vrátit porážku 1:3. Cesta za odvetou započala pro Třinecké skvěle, když se již v sedmé minutě dostal ve vápně k míči Petr Hošek a osamocen zamířil pohotově k pravé tyči. Domácí nic nezabalili a už za pět minut dokázali vyrovnat. V šestnáctce měl prostor ke střele David Egri a přesnou střelou vyrovnal.

Šancí poté ubylo a oba celky hrály vyrovnanou partii. Další šanci měl opět hostující Hošek, který šel sám na branku, ale tentokrát se svou ranou směřující k pravé tyči neuspěl. Za tři minuty měl šanci strhnout vedení na stranu Třince také Janošík, Pastornický v brance Karviné ale jeho hlavičku famózně vyrazil. V samém závěru poločasu zahrozili také domácí, Řapek ale v dobré palebné pozici trefil jen boční síť.

Druhá půle začala aktivitou hostů a po deseti minutách měl Třinec velkou šanci, když na penaltě pálil úplně volný Janošík, jeho gólovou radost však utnulo břevno. Po hodině hry zachránila branková konstrukce také hostující celek, a to po ráně Webera, jenž pálil prudce do tyče. Utkání gradovalo a oba celky byly hodně aktivní.

Rozuzlení nakonec přinesla 74. minuta, kdy se k dalekonosné ráně dostal hrdina zápasů v dresu hostů Petr Hošek a jeho střela zapadla přesně k tyči. Karviná se ve zbytku duelu snažila o vyrovnání, ale žádnou větší šanci si již nevypracovala. Třinec tak oplatil svému soupeři týden starou porážku a po výhře 2:1 si odvezl z Karviné tři body.

Ondřej Pachlopník

Rok narození: 2000

Osmnáctiletý záložník dvěma góly v závěrečných minutách otočil duel Brna v Olomouci z 0:1 na 2:1 a zajistil svému celku export tří bodů na jih Moravy.