23.10.2017
JAB - SLA
17.9.2017 | Daniel Kinc

Třinec překvapil v Brně, Zbrojovku porazil 3:0

Brněnské Zbrojovce to v této sezoně nejde. V minulém kole se sice dočkala první výhry v sezoně, když zvítězila na půdě Karviné 1:0, tentokrát však odešla poražená. Nad síly Brna byl Třinec, který díky gólům Celby, Samiece a Hoška vyhrál 3:0.

7.kolo  •  ne 17.9.2017  •  11:00
FC Zbrojovka Brno
0:3
FK Fotbal Třinec

Poločas: 0:1
FC Zbrojovka Brno: Floder – Zukal, Obůrka, Přichystal, Janošek, Šustr, Koné (57. Krula), Vintr M., Juhar (46. Fortes), Gáč, Buchta (65. Svensson).
FK Fotbal Třinec: Kubík – Markiefka, Velner, Lanc, Masař, Lasota (85. Potůček), Cieslar, Celba, Samiec, Hošek (81. Šarudi), Janošík (68. Chloň).
Branky: 26. Celba, 57. Samiec, 62. Hošek. Rozhodčí: Proske – Pfeifer, Pochylý. ŽK: Vintr M., Šustr – Cieslar. Diváci: 50.

Utkání začalo aktivitou domácích. Ti hned ve třetí minutě otevřeli skóre, když se z dorážky prosadil po vyražené prudké ráně Janoška k tyči Zukal, jeho radost však zastavil ofsajd. O chvíli později mohli skóre zápasu otevřít Třinečtí, ale ránu Hoška z hranice vápna vytáhl Floder konečky prstů nad břevno.

Ještě jednu možnost měli hosté záhy, ale rána po zemi v podání Masaře si cestu do branky nenašla. Další šance mělo domácí Brno. Nejprve to byl Juhar, jehož rána byla přizvednuta nad břevno a poté si hostující brankář poradil také s akcí Marka Vintra, jenž se na malém prostoru zbavil dvou hráčů a z těžkého úhlu pálil bodlem tvrdě k bližší tyči.

Ve 25. minutě hosté otevřeli skóre. Josef Celba získal odražený míč, navedl si jej na levačkou a prudkou střelou z hranice šestnáctky o tyč rozvlnil síť branky Brna. Netrvalo to dlouho a po půlhodině hry to mohlo být již 0:2, když hlavičkoval po rohu Lanc a Floder opět musel zasahovat konečky prstů. Domácí se snažili v závěru poločasu vyrovnat, ale to se jim nepovedlo.

I druhá půle začala aktivitou Brna, které bylo více na míči, nicméně po hodině hry podruhé inkasovalo. Chybnou malou domů hlavou v podání Janoška se dostali hosté do úniku na brankáře, Floder první akci přežil, ale míč se dostal před zcela volného Martina Samiece, jenž šel úplně sám na prázdnou branku a nemýlil se.

A to nebylo ze strany Třince vše. Domácí nejprve ustáli prudkou ránu Masaře, kterou Floder vyrazil, jenže za několik chvil si míč na pravé straně navedl na levačku Petr Hošek a parádní technickou ranou zamířil na vzdálenější tyč. Odpovědět mohl rychle z přímého kopu Janošek, Kubík však jeho pokus vyboxoval.

V závěru byl při chuti zejména Marek Vintr, který nejprve pálil z hranice vápna, Kubík ale byl připraven, poté se dostal osamocen k odraženému míči ve vápně, ale gólman hostů jej znovu skvěle vychytal a do třetice směroval svou ránu z okraje šestnáctky do šibenice, ale Kubík opět podržel svůj celek parádním zákrokem. Domácí měli v závěru tlak, ale branky se nedočkali. S Třincem padli 0:3.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.