28.8.2017
SPA - LIB
6.8.2017 | Daniel Král

Zlín slaví první bod v Juniorské lize, v závěru ho vystřelil Tkadlec

Až do 90. minuty to vypadalo, že junioři Zbrojovky pomstí včerejší neúspěch áčka se Zlínem, poté co Filip Krula svými prvními góly v Juniorské lize otočil nepříznivý průběh zápasu na poločasových 2:1. Zlín se však v úplném závěru dočkal kýženého vyrovnání a získal bod za remízu 2:2.

2.kolo  •  ne 6.8.2017  •  11:00
FC Zbrojovka Brno
2:2
FC Fastav Zlín

Poločas: 2:1
FC Zbrojovka Brno: Floder – Obůrka, Gáč, Jovanovič (46. Janošek), Hykš, Sedlák (46. Šustr), Přichystal (25. Kroutil), Krula, Ashiru (62. Svensson), Škoda (46. Zukal), Vintr M.
FC Fastav Zlín: Šiška – Bačo, Nzembi (72. Tureček), Štípek (86. Gettler), Tkadlec, Podio (76. Stuchlík), Petřík, Nečas (44. Mlýnek), Zahradník (86. Košák), Venený, Bartolomeu.
Branky: 30. a 36. Krula – 13. Nečas (pen.), 90. Tkadlec. Rozhodčí: Mikyska – Pfeifer, Caletka. ŽK: Ashiru, Obůrka, Vintr M., Šustr – Petřík, Bartolomeu. Diváci: 100.

Začátek zápasu byl povedený především ze strany Brna. Přítomnost Přichystala, Ashira a Škody byla v kombinacích znát, Zlín ovšem po úvodních minutách převzal iniciativu a po nařízeném pokutovém kopu šel zásluhou Martina Nečase do vedení.

Zbrojovce i nadále trvalo, než se dokázala naplno rozjet. Probudila ji až srovnávací branka nejmladšího hráče na hřišti Filipa Kruly, který s trochou štěstí dostal míč za Šišku po přihrávce Přichystala.

To nebylo od Filipa Kruly vše. Poté, co svou šanci na srovnání prováhal Škoda, dostal se ve vápně díky důrazu v osobních soubojích míč opět ke Krulovi, a ten svou druhou trefou poslal Brno do vedení.

Po záživné první půli druhý poločas tolik šancí nepřinášel. Zlín hrozil především svými nákopy do vápna. Po jednom z nich propadl míč k Nzembimu, ten ale nezareagoval dostatečně pohotově a poslal míč pouze mimo. Po šancích na obou stranách museli v 70. minutě krátce po sobě zasahovat oba brankáři.

Fastav si od 75. minuty přece jen dokázal tvořit mírný tlak, jehož vyústění přišlo až v posledních vteřinách zápasu. Na poslední roh se do pokutového území Brna vydal i gólman Šiška a Zlín početní výhodu ve vápně využil. Míč propadl až k Adamu Tkadlecovi a ten určil skóre na konečných 2:2.

Jakub Moravec

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý záložník byl hlavní postavou v utkání Českých Budějovic proti Příbrami, které Jihočeši zvádli skvěle a vyhráli 7:0. Moravec se proti svým bývalým spoluhráčům blýskl hattrickem.