X

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

20.6.Cestovní kancelář Alexandria novým partnerem fotbalové ligyLFACestovní kancelář Alexandria je po Fortuně, AAA Auto a Datartu už čtvrtou společností, která spojila své jméno s nejvyšší českou fotbalovou soutěží pro její následující ročník. „Jak jsme se zavázali klubům, vytváříme postupně zdravý pool ligových partnerů. Jsem nesmírně rád, že v něm můžeme dnes přivítat cestovní kancelář Alexandria a věřím, že naše spolupráce bude efektivní pro obě strany,“ řekl k dohodě předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.
5.6.Richter z mistrovských Teplic: První pocity po vítězství byly neskutečnéMarcel HollPři absenci tradičního kapitána Karla Hasila navlékl kapitánskou pásku a v nervydrásajícím utkání s Mladou Boleslaví dovedl svůj tým nejen k vítězství (3:2), ale hlavně k celkovému prvenství v Juniorské lize. Obránce Marek Richter si pochvaloval atmosféru zápasu i výkon svého mužstva. „Rozhodující bylo, že jsme pokaždé dokázali vyrovnat,“ uvedl v rozhovoru.
4.6.Trenér mistrovských Teplic Hejkal: Nebylo to dílo náhody, měli jsme skvělou partuMarcel HollMistrem Juniorské ligy 2017/18 se staly Teplice, které v rozhodujícím utkání porazily Mladou Boleslav 3:2 a poprvé v historii tak ovládly tuto soutěž. Trenér mistrovského celku Stanislav Hejkal si pochvaloval tříobráncový systém svého mužstva a zároveň také skvělý kolektiv. V rozhovoru dále přiznal, že nečekal, že v průběhu sezony nakoukne tolik hráčů z juniorky do dospělého fotbalu.
1.6.Hráč sezony Karel Hasil: Další cíl? Prosadit se do sestavy druholigového týmuMichal HladkýNejlepším hráčem uplynulého ročníku Juniorské ligy byl vyhlášen obránce mistrovských Teplic Karel Hasil, který chyběl jen ve čtyřech zápasech a byl stěžejním hráčem Severočechů v tažení za titulem. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho cílem nyní bude prosadit se ve druhé lize a sbírat cenné zkušenosti v dospělém fotbale.
1.6.Hráč kola Matěj Votava: Jsem rád, že jsem se stal nejlepším střelcem Dominik RejtharPoslední kolo Juniorské ligy zastihlo útočníka Zlína Matěje Votavu ve velké formě. Kometa letošní sezony zasypala liberecké konto třemi brankami a stala se nakonec společně s Markem Vintrem nejlepším kanonýrem soutěže. Pro dvacetiletého hráče to bylo o to pikantnější, že den předtím zažil premiéru v nejvyšší české soutěži.
29.5.Hráčem sezony se stal Karel Hasil z mistrovských TeplicRedakceJuniorská liga zapsala už svou šestou sezonu ve své historii. V dlouho vyrovnané nadstavbové skupině A, v níž se hrálo o mistrovský titul, nakonec uspěly Teplice, které v rozhodujícím utkání porazily Mladou Boleslav 3:2. Severočeši sbírali ocenění nejen v týmové kategorii, ale i individuální. Nejlepším hráčem sezony 2017/18 byl totiž vyhlášen jejich stoper Karel Hasil.
29.5.Poslední duel sezóny opanovala Příbram, Karviná opět schytala debaklPRI - KAR 5:1, 6.kolo | Matěj VybíralDomácí Příbram na vítězství v nadstavbové části čekala do posledního kola, dočkala se až dnes, kdy v dohrávce rozstřílela Karvinou 5:1. Slezané tímto výsledkem prohráli své dva poslední zápasy. Přesto však končí v tabulce skupiny A předposlední před Příbramí. Středočeši v tomto utkání vsítili stejně branek jako za předchozích osm duelů.
28.5.Slovácko vyhrálo na Spartě a Juniorskou ligu zakončilo na stříbrné poziciSPA - SLO 1:3, 9.kolo | Jakub KudláčJunioři Slovácka už sice ztratili naději na zisk mistrovského titulu, na půdě Sparty ale měli i tak o motivaci postaráno. V případě tříbodové výhry se totiž mohli dostat na druhou příčku, což se jim nakonec díky obratu v závěru utkání a výhře 3:1 povedlo. Pražané skončili pátí.
28.5.Olomouc udolala Jablonec 3:2 a posunula se před Plzeň na sedmou poziciJAB - OLO 2:3, 9.kolo | Matěj VybíralPohledný a kvalitní zápas nabídl poslední duel skupiny o umístění Juniorské ligy. Poslední Jablonec přivítal osmou Olomouc. Severočeši dokázali obrátit skóre z 0:1 na 2:1 a ačkoliv byli nadále mírně aktivnější, hosté nakonec slaví tři body po vítězství 3:2. Díky nim se posunuli na sedmou příčku před Viktorii Plzeň.
27.5.Teplice v utkání o titul porazily Mladou Boleslav a jsou mistrem Juniorské ligy!TEP - MBL 3:2, 9.kolo | Denisa JózsováPřed utkáním Teplice – Mladá Boleslav bylo jasné, že vítěz bere vše. Domácí Teplice sice se Středočechy v utkání dvakrát prohrávaly, přesto dokázaly v obou případech srovnat krok a pak udeřily i potřetí. Mladá Boleslav už vyrovnat nedokázala, a tak jsou Teplice po výhře 3:2 mistrem Juniorské ligy za ročník 2017/18!
27.5.Baník na závěr sezóny porazil poslední Příbram, tabulkou se posunul vzhůruOVA - PRI 3:1, 9.kolo | Petr SumbalBaník Ostrava v souboji dvou nejhorších týmů skupiny o titul Juniorské ligy porazil Příbram 3:1. Ostravané byli v zápase lepší a vítězství si zasloužili. Na třech bodech začali pracovat od samého začátku, už po dvaceti minutách vedli 2:0. Ve druhém poločase sice dokázala Příbram snížit, ale na vyrovnání už nedosáhla, naopak Helešic svým druhým gólem definitivně rozhodl.
27.5.Třinec vyloupil Plzeň a jde průběžně do čela skupiny o umístěníPLZ - TRI 1:2, 9.kolo | Matěj VybíralV posledním kole Juniorské ligy zavítal Třinec v rámci nadstavbové skupiny B na hřiště Viktorie Plzeň. Na stadionu v Luční sehrál skvělý zápas, sice prohrával, ale po červené kartě domácího Čiháka dominoval a obrátil na konečných 2:1. Slezané se tak posunuli na průběžnou první příčku skupiny o umístění a doufají, že Brno ztratí v souboji s Bohemians. Plzeň zůstane nejlépe sedmá, celkově tedy sedmnáctá.
27.5.Slavia si poradila s Duklou a poskočila na třetí místo skupiny BSLA - DUK 2:0, 9.kolo | Matěj VybíralSešívaní přivítali v posledním kole Juniorské ligy ve skupině o umístění v malém derby pražskou Duklu. V utkání dominovali, soupeře nepustili do jediné vážnější šance a vybojovali plný počet bodů za výhru 2:0. Slávisté díky tomu přeskočili v tabulce právě Duklu, dále i Jihlavu a Bohemians a v nadstavbové skupině B jsou třetí, dostat se před ně můžou už jen klokani, které čeká duel s Brnem. Dukla skončí šestá, celkově tedy šestnáctá.
27.5.Hradec Králové rozstřílel Karvinou 5:1 a posunul se na třetí místoHKR - KAR 5:1, 9.kolo | Matěj VybíralHradec Králové si na závěr sezóny s chutí zastřílel. Východočeši nasázeli předposlední Karviné pět branek už v prvním poločase a bez problémů zvítězili, nakonec v poměru 5:1. Posunuli se tak na třetí místo před Slovácko, které však ještě poslední duel proti pražské Spartě čeká zítra. Karviná ještě sehraje odložený duel s Příbramí v úterý.
27.5.Brno porazilo Bohemians a ovládlo nadstavbovou skupinu BBNO - BOH 3:0, 9.kolo | Jaroslav GalbaBrněnská juniorka zakončila sezónu výhrou 3:0 nad pražskými Bohemians Praha 1905 a stala se tak nejlepším týmem nadstavbové skupiny B Juniorské ligy. Brňané si vytvořili více šancí než soupeř, byli nebezpečnější a hosty z Prahy v mnoha pasážích zápasu přehrávali. Dvěma góly se blýskl Marek Vintr, který v prvním poločase skóroval od půlicí čáry.
27.5.Zlín deklasoval Liberec 5:1! Votava zkompletoval hattrickLIB - ZLN 1:5, 9.kolo | Jan KousalV závěrečném kole Juniorské ligy přivítal Liberec zlínský Fastav, který vtrhl na sever Čech jako opravdový uragán. Na hřišti jednoznačně dominoval a celkem pohodlně si dokráčel pro jasné vítězství. Domácímu Slovanu nasázel hned pět branek, pod tři z nich se pak podepsala největší hvězda zápasu Matěj Votava.
26.5.Hráč kola Fortune Akpan Bassey: Největší problém mi dělala v začátcích zimaDominik RejtharDvacetiletý útočník Fortune Akpan Bassey zamířil v únoru na zkoušku k pražským klokanům, kde brzy přesvědčil trenéry o svých kvalitách a doposud se trefil už sedmkrát do černého v Juniorské lize. Šikovný forvard, který může naskočit i na pravém křídle, zamířil do Ďolíčku z Nigérie a věří, že brzy dostane šanci i v A-týmu Bohemians Praga 1905. Naposledy hattrickem sestřelil juniorku Jablonce.
25.5.Mladá Boleslav, Teplice, nebo Slovácko. Kdo se bude radovat z titulu Juniorské ligy?RedakceJuniorská liga míří do svého finiše a už o víkendu a v pondělí se odehraje poslední 9. kolo nadstavbových skupin. Ve skupině A, v níž se hraje o mistrovský titul, nás čeká vypjatý duel Mladé Boleslavi s Teplicemi, tedy souboj prvního týmu tabulky s druhým. Už v něm se může rozhodnout o držiteli mistrovského titulu za ročník 2017/18. Vítězný tým se stane mistrem, v případě remízy se bude čekat na výsledek z utkání Slovácka.
23.5.Boleslav nastřílela Karviné sedm gólů a je nejblíže mistrovskému tituluKAR - MBL 0:7, 5.kolo | Jan ProšekV naprosto jednoznačnou záležitost se změnil zápas mezi Karvinou a Mladou Boleslaví. Hostující celek hrál od první minuty aktivněji a v úvodním poločase rozhodl o své výhře. Vstřelil totiž pět branek, ke kterým ve druhé části hry přidal další dvě. Mladá Boleslav je tak v čele soutěže před závěrečným kolem nejblíže zisku mistrovského titulu.
23.5.Příbram i nadále čeká na výhru, jediným gólem podlehla ZlínuPRI - ZLN 0:1, 3.kolo | David SuchýV souboji dvou celků z chvostu tabulky skupiny o titul nakonec rozhodla jediná branka. O tu se po necelých dvaceti minutách hry postaral hostující Vičánek. Zlín tak v tabulce poskočil na sedmou příčku, Příbram stále čeká na první výhru v nadstavbě a je v ní poslední.
21.5.Karviná o své výhře nad Spartou rozhodla během devíti minutKAR - SPA 3:1, 8.kolo | David SuchýKarvinou čekají během nadcházejícího týdne hned tři zápasy a vstup do tohoto období jí vyšel náramně. Na domácí půdě si poradila s pražskou Spartou v poměru 3:1, když o svém vítězství rozhodla mezi 24. a 33. minutou, kdy se prosadila hned třikrát. Sparťané poté už pouze jen korigovali snížením Novotného.
21.5.Hradec Králové porazil Příbram na její půdě hokejovým výsledkem 5:3PRI - HKR 3:5, 8.kolo | David SuchýJunioři Příbrami se tentokrát představili na hlavním stadionu, kde přivítali v rámci 8. kola nadstavby A Hradec Králové. Na zápas však nebudou vzpomínat v nejlepším, neboť se svým východočeským soupeřem prohráli vysoko 3:5. Na obou stranách byli dva dvougóloví střelci – za domácí se dvakrát trefil Matěj Schwendt, za hosty Ondřej Brokeš.
21.5.Plzeň o své výhře v Olomouci rozhodla minutu před koncemOLO - PLZ 1:2, 8.kolo | Michal JanoštíkV pondělním utkání 8. kola Juniorské ligy mezi Olomoucí a Plzní, kterému přihlíželi i videorozhodčí, jsme mohli vidět několik zajímavých šancí a situací. Lépe ze souboje vyšli plzeňští hráči, kteří hlavně ve druhém poločase svého soupeře výrazně přehrávali a v poslední minutě vyválčili tři body.
21.5.Budějovice moc odporu nekladly, Třinec doma vyhrál vysoko 4:0TRI - CEB 4:0, 8.kolo | Jakub KudláčV 8. kole nadstavbové části skupiny B se na půdě Třince představily České Budějovice. Domácí bez větších potíží potvrdili roli favorita, po dvou gólech se o to postarali Bedecs s Nieslanikem. Třinec se tak posunul na druhou příčku za Brno.
20.5.Zlín přibrzdil Teplice, na domácí půdě s nimi remizoval 1:1ZLN - TEP 1:1, 8.kolo | Jakub KudláčTeplice mohly v předposledním kole nadstavbové skupiny A udělat velký krok k zisku mistrovského titulu, ovšem to se jim nepodařilo. Na hřišti Zlína sice vedly od 69. minuty 1:0, avšak domácí o osm minut později díky Votavově trefě srovnali na konečných 1:1.
20.5.Jihlava ve svém posledním utkání padla se Slavií, která ukončila sérii nezdarůJIH - SLA 0:2, 8.kolo | Tomáš KalasJunoři Vysočiny Jihlava zakončili sezonu domácí porážkou s pražskou Slavií 0:2. Za hosty se prosadili Rondič s Vilotičem a góly sešívaní rovnoměrně rozložili do obou poločasů. Jihlava skončí nejlépe druhá, Slavii ještě čeká zápas s Duklou, v němž může poskočit v tabulce výše. Sešívaní touto výhrou ukončili třízápasovou sérii porážek.
20.5.Dukla přibrzdila vedoucí Brno, na domácí půdě mu nastřílela tři gólyDUK - BNO 3:0, 8.kolo | Marcel HollBrno sice přijíždělo na hřiště Dukly Praha v roli favorita, ovšem to potvrdit nedokázalo. Domácí svého soupeře zaskočili dvěma góly a ve druhé půli ještě přidali třetí. V utkání 8. kola tak vyhráli 3:0 a živí naděje na první pozici v nadstavbové skupině B.
20.5.Liberec přišel o výhru na Slovácku pět minut před koncem a vypadl z boje o titulSLO - LIB 2:2, 8.kolo | Tomáš KučeraFotbalistům Liberce se podařilo otočit utkání na hřišti Slovácka z 0:1 na 2:1 a byli několik málo minut od důležité výhry. Jenže ta se nakonec nekonala. Liberec přestal v ponechané výhodě soupeři hrát, Slovácko vyrovnalo na 2:2, čímž vystrnadilo Slovan z boje o titul. Liberec totiž před závěrečným kolem ztrácí na vedoucí duo nedostižné čtyři body.
20.5.Posílená Mladá Boleslav si poradila s ostravským Baníkem 3:0MBL - OVA 3:0, 8.kolo | Štěpán SlovákStředočeši do utkání vstoupili s brankářem Šedou, stoperem Šušnjarem a záložníkem Susem, tedy posilami z prvního týmu. To se od samotného úvodu projevovalo, domácí celek se po vítězství přiblížil prvnímu místu v tabulce, ostravský tým zůstává i nadále na sedmi bodech.
20.5.Bohemka neměla s Jabloncem žádné problémy. Nasázela mu „bůra“BOH - JAB 5:1, 8.kolo | Aleš SkokJednoznačný průběh mělo osmé kolo skupiny o umístění. Fotbalisté Bohemians nedali Jablonci šanci, když zvítězili jednoznačně 5:1. Fortune Akpan Bassey si dokonce připsal hattrick a byl tak hlavním strůjcem úspěchu svého týmu.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.