22.05.2019
14:00 hod
CEB - ZLN
3 : 0
24.05.2019
11:00 hod
JAB - JIH
4 : 4
25.05.2019
13:30 hod
PLZ - OLO
1 : 4
26.05.2019
11:30 hod
BNO - BOH
3 : 1
26.05.2019
15:00 hod
KAR - TEP
1 : 3
26.05.2019
15:00 hod
HKR - SLO
1 : 1
27.05.2019
11:00 hod
SLA - DUK
0 : 5
27.05.2019
13:00 hod
MBL - LIB
2 : 2
27.05.2019
13:00 hod
SPA - OVA
1 : 2
27.05.2019
16:00 hod
PRI - TRI
1 : 2
25.06.2015 | Nikol Kuncová

Hráč sezony Stanislav Klobása: Minulý ročník byl důležitý, od Baroše se hodně naučím

Na podzim ho trápil sval a nastřílel „jen“ sedm gólů. Jarní část však Stanislavu Klobásovi, útočníkovi Mladé Boleslavi, vyšla parádně, přidal dalších šestnáct zásahů, získal se svým týmem mistrovský titul a s třiadvaceti brankami ovládl tabulku střelců. A co víc, talentovaný střelec v závěru sezony naskočil do dvou zápasů SYNOT ligy, vstřelil dva góly a nyní byl vyhlášen nejlepším hráčem Juniorské ligy za sezonu 2014/15.Sezona je už dávno minulostí. Jak se za ní s odstupem času ohlížíte?
Beru ji jako jednoznačně úspěšnou, vždyť jsme vyhráli titul. (směje se) Myslím si, že od prvního kola jsme podávali stabilně dobré výkony, jen ke konci sezóny jsme měli menší bodový výpadek, ale vše dopadlo dobře.

Stanislav Klobása

Klub: FK Mladá Boleslav.
Narozen: 7.3.1994.
Pozice: Útočník.

Titul jste si zajistili výhrou v posledním kole nad Plzní. Byli spoluhráči nervózní?
Myslím si, že ne. Bylo tam vidět velké odhodlání a nikdo si nepřipouštěl, že bychom to nezvládli. Jednoznačně jsme vyhráli a oslavy mohly vypuknout.

Jak jste si užili oslavy?
Kluci si je užili pořádně, ale já pouze na hřišti. O dva dny později jsem totiž hrál důležitý zápas za A-tým proti Jihlavě, který jsme museli zvládnout.

Jak moc důležitá pro vás byla uplynulá sezona?
Byla hodně důležitá. Po hostování ve Vlašimi jsem nevěděl, co se mnou bude a potřeboval jsem se dostat do nějaké formy, abych mohl nakouknout do áčka. Na podzim se mi to nepovedlo kvůli problému se svalem, ale od zimní přípravy jsem se cítil velmi dobře. Na jaře mi to tam začalo padat, za což jsem moc rád. Cením si i příležitosti okusit ligu, za což chci poděkovat nejen trenérovi.


Nejlepší střelec Juniorské ligy, první góly v SYNOT lize

Stanislav Klobása 2014/15

Juniorská liga

  • 24 zápasů, 23 gólů (nejlepší střelec)
  • 2x Hráč kola (20. a 35. kolo)

SYNOT liga

  • 2 zápasy, 2 góly

V závěru sezony jste si zahrál SYNOT ligu, vstoupil jste do letní přípravy s A-týmem...
Jsem za to obrovsky rád. Přípravu jsme zahájili minulé pondělí a je to náročné. Jsem šťastný, že jsem se připojil k našemu prvnímu mužstvu. Zda byla sezóna klíčová, těžko říct. Doufám, že budou pořád lepší a lepší ročníky, ovšem závěr byl pro mě jedním slovem úžasný.

Vaše výkony vás vyhouply nejen na čelo tabulky střelců, ale stal jste se i Hráčem sezony. Očekával jste to?
V podzimní části sezóny jsem dal sedm gólů, výkony sice nebyly špatné, ale něco jim chybělo. Nebyly takové, jaké bych si přál. Na jaře jsem měl velkou spoustu šancí a proměňoval jsem je, což mě dostalo do čela tabulky střelců. To byl můj cíl před uplynulou sezónou. Že bych ale dostal i cenu Hráč sezóny, s tím jsem nepočítal, ale trošku jsem v to doufal. (usmívá se)

Během chvíle se vám prakticky změnil život – svatba, narození dcery, skvělé výkony a první góly v SYNOT lize. Jak to vstřebáváte?
S dcerou to je úžasné, moc mi pomáhá. Když přijdu unavený a začne se na mě smát, tak se únava lépe vstřebává. Výkony byly čím dál tím lepší, vnímal jsem, jak se postupně cítím lépe. A k posunu do áčka snad není ani potřeba nic dodávat, ten je jednoduše skvělý.

Jak jste trávil přestávku po skončení sezóny?
Jakmile skončila sezóna, jel jsem s reprezentací do 20 let na menší týdenní soustředění. Následný týden už jsem strávil s rodinou. Potřeboval jsem si za tak krátký čas pořádně odpočinout, abych měl sílu na právě probíhající přípravu.


A-tým? Musím poctivě pracovat, abych se udržel, ví Klobása

Příprava na nový ligový ročník je v plném proudu. Jaký byl první trénink?
První trénink byl takový spíše na rozdýchání. Měli jsme jen výběh do terénu, takže nic hrozného, ovšem druhý den nás čekali fyzické testy na FTVS v Praze.

Máte za sebou týdenní dril. Na co jste se zaměřili?
Zatím jsme trénovali jednofázově, ale nabíráme především kondici. Dřeme hodně v posilovně a zatím jsme se k žádným taktickým věcem ještě nedostali.

Pociťujete na sobě nějaké nedostatky po přesunu z juniorky?
Nedostatek jsem měl především v kondici, ale celkově se musím neustále zlepšovat. Musím se naučit rychleji pracovat s míčem, ale i další věci, abych v lize za ostatními nezaostával.

Kádr se bude zřejmě zužovat. Nebojíte se, že by na vás nezbylo místo?
Všechno je možné, ale je to především o mně. Musím podávat solidní výkony a stále poctivě pracovat. Doufám však, že tu pro mě místo bude.


„Jsem moc rád, že se budu mít možnost učit od hráče jako je Baroš“

V týmu je řada zkušených hráčů. Co jste se od nich už přiučil?
Už mají něco za sebou a je radost se na ně dívat. Nezkazí balón a dělají všechno s jistotou. Nejvíce jsem si prozatím vzal z Magiho (Lukáš Magera – pozn. red.), protože jsem s ním mohl hrát poslední dvě kola. Jeho přehled je opravdu vynikající. Ale i k dalším vzhlížím, třeba Honza Kysela nebo Kudy (Ondřej Kúdela – pozn. red.) se Ščukym (Jasmin Ščuk – pozn. red.), jsou to velmi dobří hráči.

Aktuálně se k týmu připojila zvučná posila v podobě Milana Baroše. Co vy na to?
Já jsem moc rád, že budu mít možnost učit se od takového hráče. Byl to můj oblíbený hráč v dětství a možná bych ještě našel i jeho dres. (směje se)

Předpokládám, že jako malý kluk jste ho sledoval v televizi. Napadlo vás někdy, že byste se s ním mohl potkat v jednom klubu?
Sledoval jsem ho hlavně v Liverpoolu. Jsem šťastný, že s ním budu v jedné kabině a doufám, že se mu v Mladé Boleslavi bude dařit.

O jeho velkých zkušenostech nemá smysl polemizovat. Co vy byste se od něj mohl přiučit?
To je těžká otázka. (směje se) Jednou z věcí by mohlo být zakončení v rychlosti a také práce tělem, kterou má na skvělé úrovni.

Boleslav čekají evropské poháry, stoupá tím i vaše motivace se v kádru udržet?
Vidina Evropské ligy je veliká a i já bych určitě chtěl do ní nakouknout. Doufám, že se mi to podaří, budu rozhodně rád za každou minutu, kterou budu moci strávit na hrací ploše.

Jak vnímáte váš kádr? Kdo se drží stranou a kdo je naopak „šéfem“?
Podle mého názoru máme kvalitní kádr a ambice jsou nejvyšší. Máme dobrou partu. V postranní se trochu drží cizinci, kteří se teprve učí česky. Jako iniciátory já osobně vnímám Mageru s Kyselou, jsou to šéfové kabiny. Všichni si ale rádi popovídáme i se Štohanzlem.Čtěte také:

2.7.Slavia zahájila letní přípravu, vrátili se hráči z hostování
30.6.Schick do Bohemians, Vorel s Moravcem do Vlašimi. Kam míří další junioři?
25.6.FOTOGALERIE: Stanislav Klobása s trofejí Hráč sezony
24.6.Juniorskou ligu bude hrát nově sedmnáct klubů
16.6.V Mladé Boleslavi si juniorského titulu váží, někteří hráči dostanou šanci v áčku
 
 

Tabulka ligy

Tabulka - Nadstavbová skupina A

#TýmZB
1. SK Sigma Olomouc 9 21
2. FC Zbrojovka Brno 9 19
3. AC Sparta Praha 9 16
4. Bohemians Praha 1905 9 15
5. FK Mladá Boleslav 9 14
6. FC Slovan Liberec 9 13
7. FC Viktoria Plzeň 9 10
8. FC Hradec Králové 9 9
9. 1.FC Slovácko 9 8
10. FC Baník Ostrava 9 4

Tabulka - Nadstavbová skupina B

#TýmZB
1. SK Slavia Praha 9 19
2. FK Dukla Praha 9 18
3. FC Fastav Zlín 9 17
4. SK Dynamo Č. Budějovice 9 17
5. FK Teplice 9 13
6. FC Vysočina Jihlava 9 12
7. FK Jablonec 9 9
8. 1.FK Příbram 9 9
9. FK Fotbal Třinec 9 8
10. MFK Karviná 9 6

Podrobné tabulky