29.05.2018
PRI - KAR
5 : 1
10.03.2018 | Dominik Rejthar

Hráč kola Rostislav Baďura: Jsem rád, že mi to tam padá, snad to bude pokračovat

Devatenáctiletý útočník Olomouce Rostislav Baďura se během zimní přestávky přesunul z dorosteneckého týmu do juniorky a zatím má střelecky nabito. Ve svých třech vystoupeních se třikrát trefil do černého. Naposledy svými dvěma brankami pomohl svému týmu k výhře v těžkém duelu proti Karviné, který rozhodovala olomoucká naděje až v samotném závěru zápasu.

Poslední utkání proti Karviné jste rozhodli až brankou v samotném konci zápasu. Jak byste zpětně zhodnotil těžké utkání?
Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Po třech minutách jsme prohrávali, ale naštěstí nás to dokázalo nakopnout. Zvládli jsme do konce poločasu srovnat, ovšem bohužel po změně stran jsme znovu brzy inkasovali. Povzbudilo nás další vyrovnání, kdy jsme viděli, že je zápas zcela otevřený. Navíc jsme měli v zápase více příležitostí než soupeř. Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu, když jsem v závěru vstřelil branku.

Rostislav Baďura

Klub: SK Sigma Olomouc
Narozen: 20.10.1999

Bylo hodně nepříjemné dvakrát dotahovat ztrátu na protivníka?
Na psychiku to nedělá dobrý vliv. S kluky jsme se ale vždy dokázali vyhecovat, povzbudili jsme se a povedlo se nám to otočit.

Je to vítězství o to cennější, že k němu nevedla lehká cesta?
Samozřejmě. Důležité tři body, které nám se pomůžou udržet v horní části tabulky naší skupiny.

Vy jste vstřelil hned dvě branky v utkání. Vzpomenete si ještě, po jakých akcích padly vaše trefy?
První gól přišel po našem odvráceném rohovém kopu, kdy jsem stál na polovině hřiště a Dan Grečmal mi poslal parádní balon do úniku. Já si poté pohlídal dotírajícího obránce a udělal ještě kličku gólmanovi, dával jsem proto do prázdné branky. U druhé trefy jsem po pěkné akci od spoluhráčů dostal míč na hranici vápna, odkud jsem vypálil přesně ke vzdálenější tyči. Gólman si možná ještě trochu sáhl, ale naštěstí moji střelu nevyrazil.

Vy jste se posunul do juniorského týmu Olomouce během zimní přestávky a na kontě máte už tři góly. Jste rád, že jste se uvedl v takhle dobrém světle?
Pro mé sebevědomí je to určitě dobré. Od útočníka se vždy čekají góly a doufám, že v tom budu pokračovat.

V čem je podle vás největší rozdíl při přechodu mezi dorosteneckou a juniorskou soutěží?
Tady se už objevují přece jenom zkušenější hráči, což je na hřišti poznat. Jsou to zároveň zkušenosti i pro mě a myslím si, že se s tím zatím sžívám celkem dobře. Není to především už takový zbrklý, uspěchaný fotbal, je to více taktičtější.

Paradoxně se vám daří střelecky v Juniorské lize více než v dorostu. Čím si to vysvětlujete?
Je to zajímavé. Možné je to, že mi dospělejší fotbal více herně vyhovuje. Jsem ale rozhodně rád, že mi to tam zatím padá. Snad to bude nadále pokračovat.

Věříte, že nyní jste si svými výkony řekl o stabilní zařazení do základní sestavy olomoucké juniorky?
Uvidíme. Momentálně jsem bohužel nemocný a je otázkou, zda to po návratu bude takové jako předtím. Věřím, že pokud budu pracovat jako doteď, nadále je přede mnou velký kus práce, mohl bych se do základu dostávat častěji.

11.3.Divoká přestřelka mezi Teplicemi a Příbramí skončila dělbou bodů
11.3.Jihlava poprvé v sezoně bodovala proti Zlínu, remizovala s ním 1:1
11.3.Bohemians udeřili dvakrát v závěru a v derby přetlačili Slavii
11.3.Dukla vedla nad Hradcem o dva góly, ale nakonec se body dělily
5.3.České Budějovice prohrály počtvrté v řadě, nestačily na Jablonec

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.