18.02.2019
OLO - JIH
12.05.2018 | Dominik Rejthar

Hráč kola Patrik Procházka: Naším jediným cílem je obhajoba titulu

Juniorka Mladé Boleslavi si vyšlápla na domácím hřišti na pražskou Spartu, které nadělila čtyři branky. Dvěma trefami do sítě Pražanů přispěl mladoboleslavský středopolař Patrik Procházka, jenž se dvakrát trefil zpoza vápna. Dvacetiletý krajní či střední záložník, pro nějž je to první sezona v Juniorské lize, by si přál, aby tentokrát mohl slavit titul i on.

Proti Spartě jste zvítězili vysoko 4:0. Bylo utkání tak jednoznačné, jak říká výsledek?
V prvním poločase se hrál hodně ofenzivní fotbal. Kdyby Sparta proměnila šance, které měla v prvním poločase, zápas mohl vypadat úplně jinak. Naštěstí to tam nespadlo a my jsme vstřelili do první půle dvě branky. Zbytek zápasu jsme to byli my, kdo určoval tempo hry, a k tomu přidali další góly.

Patrik Procházka

Klub: FK Mladá Boleslav
Narozen: 8.4.1998

Vy jste se na zisku tří bodů podílel dvěma trefami ze střední vzdálenosti. Snažíte se často o střelbu zpoza šestnáctky?
Popravdě musím říct, že takhle moc nestřílím. Poslední dobou mi to ale v tréninku vycházelo, tak jsem to zkusil, a vyšlo to.

Berete osobně zápasy proti Spartě nějak prestižněji?
Jak každý víme, Sparta je v českém fotbale velký klub od mládeže až po A-tým a je samozřejmé, že se chce každý v takovém zápase ukázat.

V sezoně jste se zatím trefil třikrát. Jak jste spokojený s vaším dosavadním gólovým účtem?
O góly mi nějak nikdy nešlo. Je jisté, že bych byl radši za více gólů, ale titul je pro mě v této sezóně nejdůležitější.

Bude vás to něco stát do klubové kasy?
Jako v jakémkoliv jiném klubu je finanční příspěvek jasný (úsměv).

Mladé Boleslavi se zatím daří ve skupině o titul, je v popředí tabulky, kde je situace hodně vyrovnaná. Jak vidíte šance na to získat znovu titul?
Budeme se rvát do posledního zápasu o obhájení titulu! Je to pro nás priorita ve zbytku sezony.

Je to pro vás první sezona v Juniorské lize. Na co jste si musel zvyknout po přechodu z dorostu?
Je třeba hlavně hrát s klidnou hlavou a nebýt zbrklý na balonu. Celkově to není zde příliš takticky svázané, takže jde především o to si rozumět s míčem.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Prvotním mým cílem je se dostat do naší první ligy a pak časem se pokusit o zahraniční angažmá.

20.5.Zlín přibrzdil Teplice, na domácí půdě s nimi remizoval 1:1
19.5.Hráč kola Ondřej Vintr: S bratrem Markem se známe poslepu