PRI - TRI
1 : 2
12.03.2019 | Dominik Rejthar

Příbram v desetigólové přestřelce porazila Jablonec

Juniorská liga jde do své závěrečné fáze základní části. O víkendu a v pondělí se odehrají poslední kola české a moravské skupiny, v nichž se rozhodne o tom, kdo se dostane do skupiny o titul. V české části hned čtyři mužstva mohou zamíchat první šestkou, v moravské skupině je naopak už rozhodnuto.

Důležité vítězství si připsala na své konto juniorka Příbrami, které v divokém utkání v Jablonci urvala tři body na svoji stranu a ještě nadále živí šanci na boj o titul – 6:4. Z nečekané poslední porážky se oklepala pražská Sparta, která si hladce poradila s Duklou – 4:1. České Budějovice se po další vítězství odpoutaly ode dna tabulky, když uspěly v Mladé Boleslavi – 0:2.

Vršovické derby rozhodla jediná trefa, kterou obstaral klokan Krch – 0:1. Na hřišti soupeře se dařilo i plzeňské Viktorii, která vyloupila Teplice – 1:2. Liberec sice vedl v Hradci Králové, ale následně polevil a Votroci třemi brankami během deseti minut přetočili skóre – 3:1.

Divoká remíza se zrodila v Olomouci, která plichtila se Zbrojovkou Brno 5:5. otočit utkání se podařilo Třinci, který o přestávce prohrával s Jihlavou – 3:2. Domácí prostředí využilo i Slovácko, které s vypětím všech sil přetlačilo Karvinou 3:2. V Ostravě padaly branky jen v první půli, Baník zdolal Zlín 2:1.

16.4.Olomouc je nadále při chuti, nadělila sedm gólů Hradci Králové
10.4.Olomouc vyhrála v Mladé Boleslavi a jako jediná zůstává stoprocentní
2.4.Slavia smetla Teplice sedmi brankami. Jihlava podobným způsobem zničila Třinec
19.3.Poslední volné postupové místo v nadstavbě uzmul Hradec Králové
5.3.Senzace v Juniorské lize. Poslední České Budějovice ukončily vítěznou sérii vedoucí Sparty