PLZ - DUK
26.11.2018
JAB - HKR
22.08.2018 | Dominik Rejthar

Chorého hattrick zajistil Plzni první výhru. Situace na čele tabulky se více zamotává

Teprve až na pátý pokus získali první vítězství fotbalisté juniorky Plzně, kteří s pěti posilami z A týmu zdolali České Budějovice. Po ostatních výsledcích se ještě více vyrovnala situace v obou skupinách. V české části vedou o skóre Teplice, v moravské je první Jihlava.

Každé kolo je juniorka plzeňské Viktorie posílena o několik hráčů z prvního celku Západočechů, teprve až teď to ovšem přineslo Plzeňanům sladké ovoce v podobě vítězství proti Českým Budějovicím, jež třígólovým koncertem řídil útočník Tomáš Chorý – 4:1.

Střelecké choutky měla o víkendu pražská Dukla, která nasázela v derby klokanům pět branek – 5:2. Mladá Boleslav sice vedla brzy v Jablonci, ale nakonec byla ráda, že získala alespoň bod, který zachraňoval v samotném závěru střídající Jerchov – 2:2.

Slávistický Nabijev sice skóroval už ve druhé minutě, ovšem ve zbytku duelu se trefovali jen hradečtí Votroci – 3:1. Spartě zachraňoval remízu v Teplicích ve druhé půli až Wiesner – 1:1.

Během první půle na Litavce střelci mlčeli, čtyři trefy si schovali až na začátek druhé půle. Za Příbram pálili Lukavský a Čížek, za Liberec mířil přesně dvakrát Radek Voltr – 2:2.

Skvělý obrat předvedl Třinec, jenž prohrával o půli o jednu branku, ale poté dvěma zásahy zvrátil zápas na svoji stranu – 2:1.

Vysočina Jihlava využila oslabené sestavy Karviné a v domácím prostředí si se Slezany hladce poradila – 3:1. Slovácko vedlo nad Olomoucí v průběhu utkání o tři trefy i díky dvěma zásahům Kubaly, ale po zdramatizování soupeře jen těsně uhájilo vítězství – 3:2. Přestřelka se zrodila i ve Zlíně, kde alespoň bod zachraňoval pro domácí barvy záložník Hronek – 3:3.

3.10.Hradec Králové nadělil Příbrami sedmičku. Plzeň a Třinec smazaly dvougólová manka a zvítězily
27.9.Slovácko uspělo v Brně a osamostatnilo se v čele skupiny. Kepl vsítil hattrick a zajistil Plzni pátou výhru v řadě
19.9.Olomouc sestřelila šesti góly Baník. V Praze se zrodila osmibranková přestřelka
30.8.Baník sestřelil sedmi góly Třinec. Mladá Boleslav v boji o čelo udolala mistrovské Teplice