27.05.2019
MBL - LIB
30.04.2019 | Dominik Rejthar

Liberec zdolal první Olomouc a dotáhl se na ni v tabulce

První ztrátu v nadstavbové části ve skupině o titul utrpěla juniorka Olomouce. Hanáci podlehli Liberci, který vstřelil vítěznou branku až v samotném závěru zápasu. Vzhůru se dere i pražská Sparta, která si poradila se Slováckem.

Dosud stoprocentní Olomouc poprvé prohrála, a to hned s druhým celkem tabulky. Dlouhou dobu vyrovnané utkání, v němž padly dvě slepené trefy v první půli, rozhodl až v devadesáté minutě liberecký Nešický. Hanáci proto podlehli Severočechům 1:2. o skóre jsou však nadále první ve skupině o titul.

Na třetí místo se dostala Sparta, která po dvou gólech Gabriela přetlačila Slovácko 2:1. Zvítězili i Bohemians, již loupili v Ostravě. Ke třem bodům nasměroval Pražany dvoubrankový Ugwu – 1:3. Zbrojovka sice zareagovala na dva zásahy Mladé Boleslavi a srovnala krok, v nastaveném čase však Středočeši v Brně dvakrát udeřili a zvítězili – 2:4. Viktoria Plzeň prohrávala s Hradcem Králové, remízu zachraňoval z pokutového kopu domácí Hezoučký – 1:1.

Ve skupině o umístění je nadále na prvním místě Zlín, který vedl nad Duklou o první části již o tři góly a nakonec zvítězil 3:1. Dlouhá přetahovaná v Karviné vyšla nakonec lépe pro Slavii, která udeřila dvakrát v druhé půli – 2:3. Teplice udeřily v Třinci až v poslední desetiminutovce – 0:1. Příbram prohrávala s Jihlavou 1:2, ale nakonec se jí ještě podařilo zvrátit utkání na svoji stranu – 4:2. Na jihu Čech padaly branky jen v prvním poločase, České Budějovice se rozešly s Jabloncem smírně – 1:1.