PRI - TRI
1 : 2
10.04.2019 | Dominik Rejthar

Olomouc vyhrála v Mladé Boleslavi a jako jediná zůstává stoprocentní

Ve druhém kole nadstavbové části ve skupině o titul jediná Olomouc navázala na předchozí vítězství, čímž se osamostatnila v čele mistrovské části. Skvělý obrat předvedla juniorka plzeňské Viktorie, která si odvezla všechny body ze hřiště ostravského Baníku, jenž byl posílen o několik hráčů z A týmu.

Olomoucká Sigma rozhodla o zisku tři bodů v Mladé Boleslavi prakticky během půl hodiny utkání, kdy vsítila dvě branky. Domácí Tvaroh si navíc vstřelil po pauze vlastní gól – 0:3. Pražská Sparta prohrávala se Zbrojovkou Brno po hrozivém startu po dvaceti minutách hry o tři branky, poté však zabrala dokázala vybojovat alespoň bod – 3:3.

Viktoria Plzeň cestovala v pondělí do Ostravy, kde překvapila posilněný tým o několik hráčů z A týmu. Domácí se dostali ve druhé části do vedení, viktoriáni však duel otočili. V nastaveném čase rozhodl Adam Vrba – 1:2. Zajímavý vývoj zápasu byl k vidění v Hradci. Votroci dlouhou dobu vedli nad Bohemians 1905, ale v devadesáté minutě inkasovali. Poslední slovo měl nicméně René Kropáček, který vystřelil Hradci všechny body – 2:1.

Jen jediná branka se urodila na Slovácku, kde se prosadil proti Liberci pouze Haris Harba – 1:0.

Ve skupině o konečné umístění nebyla znovu nouze o brankové hody. Po bezbrankové první půli začala Jihlava pálit ostrými a přejela poměrem 4:1 Duklu Praha. Překvapení se zrodilo v Jablonci. Severočeši byli vyztuženi o několik hráčů z áčka, přesto padli s omlazenými Teplicemi 2:4.

Osm branek bylo k vidění v Karviné. Šťastnější byl nakonec domácí dvougólový Jan Suchan, jenž předčil se svým týmem příbramskou družinu pod vedením dvoubrankového Egona Vůcha – 5:3. Mrtvo naopak bylo na Slavii, která remizovala 0:0 se Zlínem. České Budějovice se nadřely na výhru v Třinci, jako jediný se v závěru prosadil Lindák – 0:1.

30.4.Liberec zdolal první Olomouc a dotáhl se na ni v tabulce
23.4.Zbrojovka nadělila Baníku sedm branek, Olomouc deklasovala Slovácko
16.4.Olomouc je nadále při chuti, nadělila sedm gólů Hradci Králové
2.4.Slavia smetla Teplice sedmi brankami. Jihlava podobným způsobem zničila Třinec