22.05.2019
14:00 hod
CEB - ZLN
3 : 0
24.05.2019
11:00 hod
JAB - JIH
4 : 4
25.05.2019
13:30 hod
PLZ - OLO
1 : 4
26.05.2019
11:30 hod
BNO - BOH
3 : 1
26.05.2019
15:00 hod
KAR - TEP
1 : 3
26.05.2019
15:00 hod
HKR - SLO
1 : 1
27.05.2019
11:00 hod
SLA - DUK
0 : 5
27.05.2019
13:00 hod
MBL - LIB
2 : 2
27.05.2019
13:00 hod
SPA - OVA
1 : 2
27.05.2019
16:00 hod
PRI - TRI
1 : 2
04.06.2018 | Marcel Holl

Trenér mistrovských Teplic Hejkal: Nebylo to dílo náhody, měli jsme skvělou partu

Mistrem Juniorské ligy 2017/18 se staly Teplice, které v rozhodujícím utkání porazily Mladou Boleslav 3:2 a poprvé v historii tak ovládly tuto soutěž. Trenér mistrovského celku Stanislav Hejkal si pochvaloval tříobráncový systém svého mužstva a zároveň také skvělý kolektiv. V rozhovoru dále přiznal, že nečekal, že v průběhu sezony nakoukne tolik hráčů z juniorky do dospělého fotbalu.

Foto: fkteplice.cz

Jak hodnotíte mistrovskou sezónu Teplic?
Každé vítězství se hodnotí velmi dobře. Získali jsme titul, který jsme vyrvali ze spárů Sparty či Mladé Boleslavi, což jsou velcí favorité. Hodnotím to velmi dobře. Bylo tady skvělé mužstvo, skvělá parta. Nebylo to dílo náhody. Od druhého kola jsme soutěž vedli až do nadstavby, kde se hrálo od nuly. V nadstavbě jsme se pohybovali na prvních dvou místech a v pěkném „finále“ jsme to dotáhli do vítězného konce, za to jsem strašně rád.

Mysleli jste si v kabině před začátkem ročníku na tu nejvyšší metu?
V žádném případě, to bylo sci-fi. Ta parta se ale prostě semkla a najednou viděli, že to jde. Říkali jsme si, že musíme zkusit něco jiného, a tak jsme zkusili tříobráncový systém. Zkusili jsme halfbecky zatahovat do pětičlenné obrany. To jsem okoukal, když jsem byl se Spartou v Rostově. Moc se mi to líbilo, a tak jsem to zkoušel praktikovat tady a myslím si, že se to povedlo. A myslím si, že jsme nějaká mužstva tímto překvapili.

Asi ten hlavní moment titulu byl zápas s Mladou Boleslaví, že?
Samozřejmě. Mockrát se nám nestalo, abychom my prohrávali a otáčeli výsledek. Jsem za to strašně rád, že se nám to povedlo, obzvlášť právě tady v tom rozhodujícím zápase. Nejenže jsme zvítězili v juniorské soutěži, ale máme tu několik jmen, která se už dnes pohybují v dospělém fotbale. Ať už je to Dressler na Žižkově či Urma v Hradci Králové, Žitný už je členem základního kádru teplického áčka, taky tu s námi začínal. V létě tu byl i Alex Král, dnes byste si bez něj asi nedovedli základní jedenáctku Teplic představit. Šup hraje ve Varndsdorfu, Mára Richter je zase v Ústí a Šimeček hrál proti Slavii. Kdyby mi to řekl někdo na začátku sezóny, tak řeknu, že se zbláznil. Kodad taky trénuje s áčkem, takže se nám povedlo posunout tu kategorii o stupínek výš do dospělého fotbalu.

Takže potenciál mají Teplice velký z těchto juniorských mistrů?
Já doufám, že jednoznačně ano.

Utkání proti Mladé Boleslavi bylo asi hodně hektické, co tep a srdeční činnost?
Od počátku jsem měl pocit, že taháme za kratší provaz v tom utkání. To se nám doma nestávalo, vždy jsme dominovali svojí hrou. Boleslav byla v utkání silovější, rychlejší, my ne. Myslím si, že klíčový moment byl za stavu 1:0 pro hosty, kdy šli sami, ale neproměnili a my jsme vzápětí srovnali, čímž jsme se dostali do hry. Dvakrát prohrávat, jít do vedení a ještě uhrát závěr v deseti. Myslím si, že rozhodující zápas jak má být.

Jak bylo těžké rozhodování, zda nasadit Šimečka, který den předtím hrál celý zápas za áčko proti Slavii?
Nebylo to žádné těžké rozhodování. Prostě tady nebyla žádná demokracie. Pokud vydržíš, tak půjdeš, protože já to mám postavené na třech obráncích a dvou halfbecích. Kodad to hraje na pravé straně a Šimeček na levé, oba to mají po noze. Potřeboval jsem tu Šimečka mít a svůj účel to splnilo. Vydržel poločas, klobouk dolů před ním.

Jak zní „Vítěz Juniorské ligy“?
To ještě nevím. Ale jsem strašně rád, že jsme ho vyrvali dravcům jako je Sparta, Slavie, Mladá Boleslav a že poprvé v historii se nějaké vítězství typu poháru v juniorských soutěžích dostalo do Teplic.

Jak to bude po sezóně?
Z tohoto mužstva nezůstane kámen na kameni. Odejdou kluci na vysoké školy a na přípravu do Ústí nad Labem, do pražských celků. Odejdou také někteří na přípravu do teplického áčka. Myslím, že zůstane akorát brankář Němeček, který je ještě v juniorském věku. O dva hráče má zájem Táborsko, to jsme rádi, že půjdou do dospělého fotbalu. Ani já u toho příští rok nebudu. Odcházím do pražské Sparty, kde budu trenérovi Pavlu Hapalovi připravovat analýzu soupeřů a budu mít na starost scouting. Myslím si, že v nejlepším je odejít. S klukama jsme udělali kus práce a nemáme se za co stydět a můžeme odcházet se vztyčenou hlavou.

A není vám to líto? Zase na druhou stranu je to Sparta, kde už jste v minulosti působil...
Já jsem v Teplicích byl tři a půl roku předtím za pana Přerosta, Rady, Šťastného. Pak jsem byl ve Spartě a teď opět tady. Teplice mám nejvýš. Říká se, že Sparta je Sparta, tam hrajete poháry. Ale Teplice si řadím hodně vysoko. Už v průběhu letošní sezóny jsem odmítl jednu prvoligovou nabídku na pozici asistenta a dvě druholigové na post hlavního trenéra. Říkal jsem panu Hynkovi, že Teplice budu měnit jen za nějaký oddíl, který má evropské poháry. To v tomhle případě bude Sparta. Měli jsme tu dohodu, že pokud taková šance přijde, tak že jí vyhovíme. Ta nabídka přišla v březnu, ale řekli jsme si, že dotrénujeme toto vítězné mužstvo, že zkusíme soutěž vyhrát. To se nám povedlo a jsme za to rádi.

A může se stát, že se zpátky na Stínadla někdy vrátíte?
Rád bych. Teď si zkusím něco jiného, protože to bylo vysilující. Obzvlášť ten poslední zápas s Mladou Boleslaví.Čtěte také:

27.7.Mistrovské Teplice vstoupily do nové sezóny výhrou, hráči Bohemians a Hradce nadělovali
20.6.Cestovní kancelář Alexandria novým partnerem fotbalové ligy
5.6.Richter z mistrovských Teplic: První pocity po vítězství byly neskutečné
1.6.Hráč kola Matěj Votava: Jsem rád, že jsem se stal nejlepším střelcem
1.6.Hráč sezony Karel Hasil: Další cíl? Prosadit se do sestavy druholigového týmu
 
 

Tabulka ligy

Tabulka - Nadstavbová skupina A

#TýmZB
1. SK Sigma Olomouc 9 21
2. FC Zbrojovka Brno 9 19
3. AC Sparta Praha 9 16
4. Bohemians Praha 1905 9 15
5. FK Mladá Boleslav 9 14
6. FC Slovan Liberec 9 13
7. FC Viktoria Plzeň 9 10
8. FC Hradec Králové 9 9
9. 1.FC Slovácko 9 8
10. FC Baník Ostrava 9 4

Tabulka - Nadstavbová skupina B

#TýmZB
1. SK Slavia Praha 9 19
2. FK Dukla Praha 9 18
3. FC Fastav Zlín 9 17
4. SK Dynamo Č. Budějovice 9 17
5. FK Teplice 9 13
6. FC Vysočina Jihlava 9 12
7. FK Jablonec 9 9
8. 1.FK Příbram 9 9
9. FK Fotbal Třinec 9 8
10. MFK Karviná 9 6

Podrobné tabulky