PRI - TRI
1 : 2
11.03.2018 | Vít Muzikář

Bohemians udeřili dvakrát v závěru a v derby přetlačili Slavii

Pět minut před koncem vršovického derby mezi Bohemians Praha 1905 a Slavií to vypadalo, že se budou radovat junioři z Edenu. Opak byl však pravdou. Klokani v 86. minutě vyrovnali na 2:2 a v první nastavené minutě strhli zápas na svou stranu díky gólu střídajícího Melíška.

21.kolo  •  ne 11.3.2018  •  11:00
Bohemians Praha 1905
3:2
SK Slavia Praha

Poločas: 1:1
Bohemians Praha 1905: Bárta – Brak, Bederka, Václavík, Begič (79. Melíšek), Záviška, Dias (72. Bassey), Horizrál, Káš, Vieira (61. Buneš), Hadi.
SK Slavia Praha: Otáhal – Stropek, Muradov, Sintean (80. Lauricella A.), Krejdl, Freit (68. Schnürer), Mitrano, Rondič, Vilotič, Havrda, Bjeloš (61. Beňo).

Branky: 28. Dias, 86. Bederka, 90+1. Melíšek – 33. Muradov, 62. Beňo. Rozhodčí: Nenadál – Vodrážka, Vlasjuk. ŽK: Káš –  Sintean, Vilotič. Diváci: 100.

První poločas nabídl dost nepřesností na obou stranách. Oba týmy byly velice efektivní v zakončení a moc se na své góly nenadřely. Do kabin se šlo za stavu 1:1. Nejprve slávistický bek podcenil rozehrávku Bederky a zprava obstřelil Lucas Dias gólmana Otáhala.

Slavia vyrovnala prakticky ze své první výraznější šance. Vystoupení obránce soupeře potrestal hostující celek křížem z vápna do dolního rohu branky a Rovlan Muradov tak překonal Bártu.

Druhé dějství odstartovalo tím, že Bárta byl donucen k těžkému zákroku rukou proti střele k levé tyči z pohledu střelce. Hosté nakonec svojí aktivitu přetavili ve vedení, když střídající David Beňo minutu po pobytu na hřišti díky dobré rychlosti umístil míč po pravé ruce Bárty do sítě.

Slavia se následně soustředila především na obranu a v defenzivě si počínala skvěle. Klokani sice drželi míč více na svých kopačkách, ale jinak měli šancí jako šafránu. Zdálo se, že sešívaný tým si dojde pro tři body. Avšak závěr duelu nezvládl.

Při standardní situaci dorazil Jiří Bederka vlastní střelu na zadní tyči za Otáhala. Bylo to tedy 2:2 a hostující brankář nakonec inkasoval ještě jednou, když po nahrávce Hadiho vsítil vítěznou trefu malého pražského derby Marek Melíšek z levé části vápna na bližší tyč. Tou dobou běžela 91. minuta a soupeř se při dvouminutovém nastavení již nezmohl na adekvátní odpověď.