TRI - SLO
X
29.04.2018 | Jan Prošek

Brno v nadstavbě poprvé padlo, nestačilo na Třinec

Třinečtí fotbalisté využili domácího prostředí a dokázali porazit Zbrojovku Brno. Třinečtí udělali k výhře důležitý krok již v prvním poločase, který dokázali vyhrát 2:0. Pro Zbrojovku to byla první porážka v nadstavbové skupině B.

4.kolo  •  ne 29.4.2018  •  11:00
FK Fotbal Třinec
4:2
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 2:0
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Markiefka, Lanc (87. Potůček), Velner, Konečný (80. Chloň) – Cieslar, Celba (83. Ceniga) – Hykel (74. Zahaluk), Ižvolt, Cienciala – Nieslanik.
FC Zbrojovka Brno: Floder – Franco (76. Moučka), Zukal, Kijanskas, Pyš (83. Jambor) – Koláčný (55. Šustr) – Kroutil, Holman, Vintr M., Vintr O. – Bazeljuk.

Branky: 25. a 79. Celba, 28. Nieslanik, 50. Ciencala – 78. Bazeljuk, 89. Jambor. Rozhodčí: Dudek – Kontoršikov, Kotala. ŽK: Franco (BNO). Diváci: 30.

Do zápasu vstupovali jako papírový favorit fotbalisté hostujícího Brna. Jenže v polovině prvního poločasu se dvakrát prosadili domácí hráči. Ve dvacáté páté minutě centroval Hykl, jeho pokus gólman Zbrojovky do míst, kde byl volný Josef Celba, jehož rána zapadla přesně do branky. O tři minuty později se Třinec prosadil znovu. Denis Nieslanik využil toho, že byl brankář Brna vyběhnutý, a tak jej přeloboval střelou ze strany.

O dvě branky vedl Třinec a Brno bylo v nelehké pozici. V závěru poločasu nejprve pálil nad Bezeljuk z přímého kopu, a pak ani jeho další střela neměla potřebnou přesnost. Po prvním poločase platil stav 2:0.

Rychle po začátku druhé poloviny zápasu se domácí dostali do vedení o tři branky. První výraznější šance přinesla gól, balon pod břevno poslal Lukáš Cienciala. Následně mohlo Brno snížit, jenže ve vyložené šanci nedokázal Bezeljuk prostřelit domácího Adamušku.

Brno mělo více ze hry, tlačilo se do střeleckých pozic. Aktivně hrající Bazeljuk znovu ztroskotal na brankáři, který si následně poradil i s dorážkou Marka Vintra. O něco později neuspěl ani Holman hlavičkou. Za svou aktivitu bylo Brno odměněné až v 79. minutě, kdy míč do odkryté části branky po rychlé akci poslal Konstantin Bazeljuk.

Třinec však neponechal nic náhodě a bleskově odpověděl, rychlou protiakci zakončoval přesně Josef Celba. Konečný stav zápasu stanovil Dan Jambor, jehož gól snížil prohru Brna na 2:4.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.