26.11.2018
JAB - HKR
09.04.2018 | Daniel Kinc

Brno v posledních třinácti minutách otočilo duel na hřišti Olomouce

Junioři Sigmy Olomouc mohli po skončení utkání žehrat na neproměňování šancí. Za stavu 1:0 mohli několikrát navýšit své vedení, jenže příležitosti neproměnili, a tak dvakrát udeřilo na straně druhé. Díky dvěma gólům Pachlopníka Zbrojovka duel otočila a vyhrála 2:1.

1.kolo  •  po 9.4.2018  •  13:00
SK Sigma Olomouc
1:2
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 1:0
SK Sigma Olomouc: Hruška – Beňa, Kodeš, Kotouč, Surzyn, Vybíral (88. Aujenský), Baďura (46. Langer), Yunis, Grečmal (79. Nízký), Kamas (70. Kubas), Galus (46. Raab).
FC Zbrojovka Brno: Floder – Pyš, Šustr, Zukal, Hykš, Koláčný (60. Pachlopník), Sedlmajer, Holman (67. Moučka), Kroutil, Vintr O. (63. Třasoň), Vintr M. (89. Kamenský).

Branky: 35. Baďura – 77. a 84. Pachlopník. Rozhodčí: Slabý – Vodrážka, Antoníček. ŽK: Kotouč, Kodeš – Hykš, Vintr M. Diváci: 100.

První duel pro oba celky v nadstavbové skupině B začal aktivitou domácích, kteří se tlačili dopředu, ale většina akcí končila nepřesnými přihrávkami. Postupem času se začali osmělovat také hosté, ale také oni si nevypracovali v první půlhodině větší šanci. Do vedení se ve 35. minutě dostali Olomoučtí, když si na centr za obranu naběhl Rostislav Baďura a hlavou pohotově přehodil vyběhnuvšího Flodera.

Hosté se vyrovnání mohli radovat už za dvě minuty, kdy se vydali do brejku. Hruška vyrazil z branky, jenže střelec Zbrojovky jej lobem přehodil, nicméně pro smůlu hostů těsně vedle tyče. Zbrojovka v závěru poločasu tlačila, ale vyrovnání se nedočkala.

Druhá půle začala šancí domácích, když se k hlavičce dostal Yunis, ale své zakončení poslal těsně vedle svatyně Jihomoravanů. Po hodině hry zahrozili také hosté, ale Ondřej Vintr z úrovně penalty branku přestřelil. Další šanci na vyrovnání měli hosté dvacet minut před koncem, nicméně Hruška se zaskvěl dalším skvělým zákrokem, a o pět minut později mohli domácí svůj náskok zdvojnásobit, nicméně Yunis v další tutovce před odkrytou brankou znovu selhal a přestřelil ji.

Domácí nakonec mohli na své šance žehrat, neboť hosté skóre v závěru otočili. Nejprve si třináct minut před koncem naběhl na přesnou kolmici Ondřej Pachlopník a pohotovou ranou sám před brankou zakončil na přední tyč. Hostům narostla křídla a šest minut před koncem to byl opět Ondřej Pachlopník, který tentokrát zakončoval v pádu po centru zleva, avšak ani tentokrát nezaváhal.

Hosté z Brna díky skvělému závěru otočili duel na Hané, zvítězili 2:1 a připsali si v prvním zápase nadstavby tři body.