TRI - SLO
X
30.04.2018 | Pavel Kortus ml.

České Budějovice přišly o dvougólové vedení a s Plzní remizovaly

Ve 4. kole nadstavbové skupiny B Juniorské ligy vedli českobudějovičtí mladíci s plzeňskými juniory 2:0, přesto nakonec získali „jen“ bod. Po rychlých gólech Puchela a Poučka vedli Jihočeši rychle o dva góly, ale snížení domácí Viktorii sami nabídli a hosté pak vyrovnali z penalty. V závěru měli Plzeňští řadu šancí, ale gól už nepadl.

4.kolo  •  po 30.4.2018  •  13:00
SK Dynamo Č. Budějovice
2:2
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 2:1
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Řezáč M. (46. Fišer M.), Collin (72. Kubata), Jáša, Vondra – Kadlec R. (61. Kadlec V.), Tomek, Štifter, Puchel – Matoušek, Pouček.
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Kadar, Svoboda, Čihák, Ryška (78. Řezáč P.) – Pihrt, Suchý, Pek, Pavlík, Arzberger (46. Seinar) – Štursa.

Branky: 10. Puchel, 11. Pouček – 26. Štursa, 69. Ryška (pen.). Rozhodčí: Ardeleanu – Kotalík, Kožár. ŽK: Štursa (PLZ). Diváci: 60.

Úvodních deset minut patřilo spíše Viktorii, ale gólově se prosazovali domácí. Šajtli Řezáče šikovně pustil Pouček na Erika Puchela, jenž tváří v tvář brankáři nezaváhal. O minutu později dostal Lukáš Pouček dlouhý míč za obranu, skvěle si odstavil obránce a povedlo se mu prostřelit i gólmana Sváčka.

Západočeši byli z rychlé studené sprchy zjevně zaskočeni a dlouho jim trvalo, než se dostali zpět do zápasu. Pomohli jim černobílí sami. Po chybě v domácí obraně snadno snížil Ondřej Štursa. Záhy si mohli vzít českobudějovičtí mladíci dvougólové vedení zpět, podobně jako při prvním gólu byl v čisté gólové šanci Puchel, ale tentokrát volil místo střely kličku, kterou brankář Sváček vystihl. Závěr prvního poločasu nabídl několik slibně se rozvíjejících akcí na obou stranách, které ale byly pokaženy nepřesnou finální přihrávkou.

Na startu druhého dějství si vytvořili Západočeši velký tlak. Střídající Seinar už připravoval míč před prázdnou branku pro Štursu, v poslední chvíli zasáhli domácí obránci. Po rohovém kopu už Jihočeši jen doufali, že situace dobře dopadne a se štěstím také dopadla. Hlavička Štursy se zastavila o břevno. Pak se Dynamu podařilo tlak soupeře trošku otupit, ale dvacet minut před koncem přišlo vyrovnání. Luksch dvakrát Štursu vychytal, záhy však trefil míč ve vápně ruku Štiftera a nařízenou penaltu proměnil Milan Ryška.

Ten samý hráč mohl o pár minut později dokonce strhnout vedení na stranu hostí, ale z dorážky zblízka trefil jen prostor, kdy byl brankář Luksch. Posledních deset minut se odehrávalo už jen čistě na polovině domácích, Viktoria z velkého tlaku rozhodnutí nevytěžila. Nejblíž byl střílející Seinar, který minul branku o decimetry. Oba celky se tak rozešly s remízou 2:2.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.